Tekst alternatywny

Kęty – promocja książki „Winni. Holokaust i fałszowanie historii”

Kęty – promocja książki „Winni. Holokaust i fałszowanie historii”

25 czerwca 2016 r., z inicjatywy Klubu Gazety Polskiej w Kętach w klasztorze Franciszkanów, odbyło się spotkanie z p. Dariuszem Walusiakiem, historykiem, pisarzem, reżyserem i dziennikarzem. W latach 80. związany z opozycją antykomunistyczną. Odznaczony Krzyżem Kawalerskim „Polonia Restituta” przez śp. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego. Na swym koncie ma ponad 60 filmów dokumentalnych i reportaży o najnowszej historii Polski, w tym pierwszy film dokumentalny o rodzinie Ulmów, odznaczonych medalem „Sprawiedliwi wśród Narodów Świata”, a także cyklu o Żołnierzach Wyklętych-Niezłomnych. Autor książki „Wdowy smoleńskie” oraz współautor zbioru felietonów „Kościół w godzinie próby” Aktywnie uczestniczy w odkłamywaniu najnowszej historii i przywracaniu pamięci polskim bohaterom.

Podczas spotkania miała miejsce promocja najnowszej książki „Winni. Holokaust i fałszowanie historii”

Zachętą do sięgnięcia po tą pozycję niech będzie fragment książki:

„Żywię nadzieję, że po latach bezpodstawnych ataków dojrzeliśmy do tego, by stanowczo przeciwstawić się fałszowaniu historii. Każde kłamstwo w tej sprawie musi być napiętnowane, a polityka historyczna wspierana przez rządzących winna budować prawdziwy obraz Polski i Polaków. Możemy być dumni z naszych przodków, którzy w tych nieludzkich czasach zdobyli się na bohaterstwo, okazując miłosierdzie wobec prześladowanych Żydów. Po zakończeniu drugiej wojny światowej, zdradzeni przez aliantów za ofiarność, poświęcenie i przelaną krew, otrzymaliśmy „nagrodę” – długoletnie sowieckie zniewolenie″ .

Na okładce książki Autor pisze –

Dlaczego napisałem tą książkę? To proste. Bo cenię prawdę i chcę, żeby moje dzieci, żyjąc w wolnym kraju, były dumne z polskiej historii i faktu, że są Polakami.

Kety_2016_06_20_4 Kety_2016_06_20_3 Kety_2016_06_20_2 Kety_2016_06_20_1

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress