Tekst alternatywny

Klub Gazety Polskiej w Raciborzu podsumowuje pracę w listopadzie i grudniu 2015 r.

Klub Gazety Polskiej w Raciborzu podsumowuje pracę w listopadzie i grudniu 2015 r.

W dniu 11. listopada 2015 uczestniczyliśmy w Marszu Niepodległości  w Warszawie. 21 członków i sympatyków Klubu zdecydowało o wsparciu innych grup patriotycznych wyrażających swoim udziałem akceptację  działań Pana Prezydenta, Andrzeja Dudy. Równocześnie wyrażamy nadzieję, że w roku 2016 odbędzie się jeden, wspólny marsz, w Warszawie, z udziałem wszystkich Klubów GP, bez podziału na Kraków i Warszawę.

Także 11.listopada 2015 pozostali członkowie Klubu GP uczestniczyli w uroczystej mszy św. za Ojczyznę i Ofiary katastrofy smoleńskiej. Pod pamiątkową tablicą w Raciborzu odbyła się wieczornica z Apelem Pamięci.

1. grudnia zdecydowaliśmy o przekazaniu reżyserowi Antoniemu Krauze sumy  300 zł na dalszą realizację filmu „Smoleńsk”. Przekaz wyszedł 2. grudnia.

Także 1. grudnia rozpoczęła działalność Biblioteka Patriotyczna, którą założyli członkowie Klubu Gazety Polskiej w siedzibie Biblioteki Parafialnej Parafii NSPJ w Raciborzu.

Książki o tematyce patriotycznej i historycznej zebraliśmy wśród nas i naszych sympatyków. Exlibris informuje o pochodzeniu książek, a ich wypożyczaniem zajmie się pani bibliotekarka. Będziemy regularnie uzupełniać zbiór, także o czasopisma, których roczniki już do biblioteki dostarczyliśmy. Będzie to np. miesięcznik „Nowe Państwo”, ale i  tygodnik „Gazeta Polska”.

[Zapowiedź] W dniu 9  grudnia o godz. 17.30 odbędzie się msza św. w intencji Ojczyzny i kolejna miesięcznica smoleńskiej tragedii. ( Parafia NSJP, Racibórz, ul.Warszawska 29).

[Zapowiedź] W sobotę 12. grudnia, wspólnie z Fundacją Ofki Raciborskiej, o godz. 19.00 w Raciborskim Domu Kultury organizujemy spotkanie z Profesorem  UJ,  Andrzejem Waśko, członkiem Narodowej Rady Rozwoju. Wykład dotyczy teorii krzywdzących polski sarmatyzm i sanację, a sprowadzających się do prowadzenia analogii między przyczynami rozbiorów, a obecnym przejęciem władzy przez „ciemnogród”( w wieku XVIII – sarmaci), jak opozycja nazywa elektorat PiS-u.

[Zapowiedź] W dniu 13. grudnia 20 członków Klubu GP wyjeżdża do Warszawy na Marsz Wolności i Solidarności.

Wśród nas są także członkowie Ruchu Kontroli Wyborów, których na Marsz zaprosiło Stowarzyszenie Solidarni 2010.

A potem już nadejdą Święta Bożego Narodzenia. Wszystkim członkom Klubów Gazety Polskiej i Państwu z administracji internetowego forum składam życzenia spokojnych i błogosławionych Świąt.

Stefania Pak, Klub  GP Racibórz

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress