Tekst alternatywny

Klub „GP” DzierżoniówII: List otwarty do nauczycieli

Dzierżoniów, 17.04.2019 r.

LIST OTWARTY

Szanowni Dobrzy Nauczyciele!

Zwracamy się do Was, ponieważ sprawa jest niezwykle ważna i aktualna. Wiemy, że jest Was – Dobrych Nauczycieli wielu. Na pewno również wśród uczestników trwającego obecnie strajku. Zwracamy się do Was z prośbą, która z pewnością Was nie zaskoczy. Prosimy, żebyście – pomimo trwającego protestu, którego sensu płacowego nie kwestionujemy – nie przykładali ręki do planów sabotowania działań związanych z tegorocznymi maturami oddanych pod Waszą opiekę młodych ludzi… Oddanych pod Waszą opiekę dzieci. Dobry nauczyciel jest przecież dodatkowym rodzicem swojego ucznia, a czyż dobry rodzic nie przedkłada dobra swojego dziecka ponad dobro własne?

Wierzymy, że jako odpowiedzialni nauczyciele chcecie w dobrej wierze pomagać, a nie utrudniać Waszym uczniom startu w dorosłość. Wierzymy,  że słowa Janusza Korczaka, który nigdy, nawet w czasach niewyobrażalnie mrocznych, nie zostawił „swoich” dzieci, opiekując się nimi do końca, również dla Was są dzisiaj słowami ważnymi: „Jestem nie po to, aby mnie kochali i podziwiali, ale po to, abym ja działał i kochał. Nie obowiązkiem otoczenia pomagać mnie, ale ja mam obowiązek troszczenia się o świat, o człowieka”.

 

Szanowni Dobrzy Nauczyciele! Szanujemy Wasze prawo do strajku i do upominania się o szacunek oraz o satysfakcję, również tę finansową. Strajk jednak nie może nieść za sobą krzywdy Waszych podopiecznych!

Szanowni Dobrzy Nauczyciele, matury muszą odbyć się bez przeszkód! Muszą! Wy przecież dobrze o tym wiecie i świetnie pamiętacie przedmaturalną atmosferę, jaka towarzyszyła także Waszym egzaminom. Dzisiaj naszym dzieciom na pewno nie potrzeba już żadnych dodatkowych emocji.

Życie przed nimi!

W Waszych rękach ich przyszłość!

 Z wyrazami szacunku

Ireneusz Wagnerowski
Maciej Rojek
Roman Kowalczyk
Obywatelski Ruch Patriotyczny

Jarosław Kresa
Ruch 5 Grudnia

Janusz Maniecki
Klub Gazety Polskiej Dzierżoniów II

Irena Bukalska
Ruch Społeczny im. Lecha Kaczyńskiego

Piotr Pieszczoch
Parafialny Oddział Akcji Katolickiej
przy parafii pw. Królowej Różańca Świętego

DzierzoniowII_list nauczyciele DzierzoniowII_list nauczyciele1

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress