Tekst alternatywny

Klub „GP” w Los Angeles zainaugurował uroczyście działalność. To trzynasty klub „GP” w USA (wideo)

Klub „GP” w Los Angeles zainaugurował uroczyście działalność. To trzynasty klub „GP” w USA

Rozpoczęła się uroczysta inauguracja działalności Klubu „Gazety Polskiej” w Los Angeles. To trzynasty Klub „GP” w Stanach Zjednoczonych i drugi na ich Zachodnim Wybrzeżu.

Na inauguracji pojawiła się m.in. konsul Anna Dębecka. Nie mogło też oczywiście zabraknąć redaktora naczelnego „GP” Tomasza Sakiewicza i szefa klubów „GP” Ryszarda Kapuścińskiego. Na inauguracji pojawił się też szef nowego klubu „GP” w San Diego Andre Piotrowski.

Jak wyjaśniało w rozmowie z naszym portalem Ministerstwo Spraw Zagranicznych:

Polonia Zachodniego Wybrzeża ma w swoim składzie ponadprzeciętną liczbę ludzi dobrze wykształconych, ludzi wolnych zawodów, artystów, a także biznesmenów. Są to ludzie mający duże wpływy w różnych grupach, także twórczych i medialnych, aktywni w swoich środowiskach.

Przewodnicząca Klubu „GP” w Los Angeles Małgorzata Schulz podkreślała, że utworzenie klubu jest formą aktywizacji polskiej młodzieży w tym mieście.

– Tworzę Klub „Gazety Polskiej” w Los Angeles, ponieważ widzę ogromną potrzebę aktywizacji młodszej części Polonii w naszym mieście. Ludzie widzą, że w dzisiejszych czasach trzeba stawać w obronie dobrego imienia Polski i sami zgłaszają w tej kwestii gotowość do działania. Czuję, że jesteśmy tu ambasadorami Polski i młodzi ludzie też to czują. Oni to wiedzą

– mówiła Małgorzata Schulz w rozmowie z portalem niezalezna.pl.

Na inaugurację dojechał też poseł Dominik Tarczynski.

 

http://niezalezna.pl/207795-klub-quotgpquot-w-los-angeles-zainaugurowal-uroczyscie-dzialalnosc-to-trzynasty-klub-quotgpquot-w-usa

 

 

Poniżej foto: Małgorzata Schulz

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress