Tekst alternatywny

Klub „GP” z Dąbrowy Górniczej na Manifestacji PIS upamiętniającej ofiary stanu wojennego 13.12.2016. Warszawa

Klub „GP” z Dąbrowy Górniczej na Manifestacji PIS upamiętniającej ofiary stanu wojennego 13.12.2016. Warszawa

Delegacja Klubu Gazety Polskiej z Dąbrowy Górniczej brała udział w Manifestacji Prawa i Sprawiedliwości zorganizowanej w 35 rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w Polsce.
Obchody odbyły się 13.12.2016r. o godz. 18.00 na Placu Trzech Krzyży w Warszawie.
Dołączyliśmy do wyjazdu organizowanego przez Prawo i Sprawiedliwość z naszego regionu Zagłębiowskiego.
Mieliśmy (jak i wiele innych zorganizowanych grup) poważny problem z dotarciem na miejsce o czasie z uwagi na potężne utrudnienia drogowe spowodowane zamknięciem wielu ulic i kierowaniem autokarów na trasy objazdowe.
Spowodowane to było zgłoszonymi w tym dniu kilkunastoma manifestacjami z czego tak naprawdę odbyło się kilka, w tym największe dwie tj. KOD-u i PIS-u.
Mamy nieodparte wrażenie, że zgłoszenie tak wielu manifestacji (z których wiele się nie odbyło) miało jeden cel: przeszkoda w upamiętnieniu ofiar tamtych dni. Prawdopodobnie z tego względu wielu chętnych nie dotarło na miejsce a inni się spóźnili.
Byliśmy na obchodach aby swoją obecnością przede wszystkim uczcić pamięć ofiar stanu wojennego ale też aby przeciwstawić się zakłamywaniu rzeczywistości realizowanemu przez środowiska związane z czynnymi uczestnikami tamtych wydarzeń którzy aktywnie działali wtedy (i dzisiaj też!) realizując czarny scenariusz. Mają oni dzisiaj czelność wychodzić na ulice, pokazywać swoje twarze, nastawiać ludzi przeciwko sobie i bluzgać na bohaterów.
Jak widać zakorzenionego zła nie można naprawić. Za to można bezwzględnie rozliczyć i postawić do odpowiedzialności sprawców i realizatorów stanu wojennego. To właśnie jesteśmy winni ofiarom i przyszłym pokoleniom.
Cześć i chwała bohaterom i ofiarom stanu wojennego!!!

Barbara Słowik, Klub Gazety Polskiej w Dąbrowie Górniczej
dabrowagornicza_2016_12_13_1 dabrowagornicza_2016_12_13_3 dabrowagornicza_2016_12_13_6

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress