Tekst alternatywny

Kluby „Gazety Polskiej” jadą do Strasburga, by wesprzeć premier Beatę Szydło

Przed Parlamentem Europejskim w Strasburgu odbędzie się wielka manifestacja klubów „Gazety Polskiej” i stowarzyszenia Solidarni 2010. – Jedziemy wesprzeć premier Beatę Szydło i zademonstrować nasze poparcie dla nowego rządu i prezydenta Andrzeja Dudy – mówi przewodniczący klubów „Gazety Polskiej” Ryszard Kapuściński.

Najprawdopodobniej o godz.13.30 Beata Szydło spotka się z Martinem Schulzem, a o 16 weźmie udział w debacie dotyczącej praworządności w Polsce. Także dzisiaj  z Warszawy i Krakowa do Strasburga pojadą członkowie polskich klubów „Gazety Polskiej” i reprezentanci stowarzyszenia „Solidarni 2010”. Jutro dołączą do nich członkowie kilku klubów GP z całej Europy, m.in. z Paryża, Hamburga i Berlina. Manifestacja rozpocznie się około południa i potrwa do późnych godzin wieczornych.

Organizatorzy przygotowali z tej okazji specjalne oświadczenie, którego treść publikujemy poniżej.

Dlaczego przyjechaliśmy do Strasburga ? 

Protest polskich Obywateli – przybyłych z Polski oraz mieszkających na stałe w krajach Unii Europejskiej, jaki odbędzie się w dniu 19.01 w Strasburgu pod siedzibą Parlamentu Europejskiego od godzin południowych do wieczora – ma na celu powiedzenie opinii międzynarodowej, że demokracja w Polsce ma się dobrze wbrew rozpowszechnianym ostatnio pomówieniom! Przestrzeganie standardów demokratycznych w naszym kraju nie budzi zastrzeżeń w oczach większości polskich obywateli i wyborców. Polacy oczekują ze spokojem i  nadzieją na zmiany, jakie obecny rząd Premier Beaty Szydło i Prezydent Andrzej Duda zapowiadają i kolejno dokonują w naszym kraju.

Czekaliśmy na taką „dobrą zmianę” od kilku lat! W Polsce narastał poważny kryzys zaufania do poprzedniej ekipy Platformy Obywatelskiej, jaka rządziła 8 lat! Potęgowały się z roku na rok: korupcja, marnotrawienie państwowych pieniędzy, zamykanie ust niewygodnym urzędnikom i zwalnianie ich z pracy, manipulowanie wymiarem sprawiedliwości (w tym Trybunałem Konstytucyjnym, prokuraturą i sądami), aresztowania wśród niepoprawnych politycznie dziennikarzy i obywateli.

Teraz ten poprzedni układ władzy wykorzystuje wszystkie możliwości, by osłabić nową ekipę rządową, zdyskredytować ją i wywołać wewnętrzny, a nawet międzynarodowy kryzys.

Oni nie bronią demokracji w Polsce, oni bronią swoich interesów!

Apelujemy o racjonalną ocenę faktów i nieuleganie manipulacji dokonywanych za pomocą polityków i  grupy mediów związanych ze starym układem władzy w Polsce.

Z niepokojem odnotowujemy pojawiające się – teraz, a nie wówczas, gdy były ku temu powody! – w prasie zachodniej, a także w Parlamencie Europejskim, opinie o rzekomym zagrożeniu demokracji w Polsce pod rządami Prawa i Sprawiedliwości (PiS), o rzekomym zamachu na Trybunał Konstytucyjny (TK), „zawłaszczaniu państwa”, a nawet o zamachu stanu i rodzącej się dyktaturze. To krzywdzące pomówienia, nie mające nic wspólnego z rzeczywistą sytuacją, które przyczyniają się do  tworzenia negatywnego, skrajnie nieprawdziwego, obrazu Polski.

Szkodzą one dobremu imieniu Polski i Polaków, a zgłaszane na forum Komisji Europejskiej i Parlamentu Europejskiego bezpodstawne sugestie o konieczności objęcia Polski „specjalnym nadzorem” mają wręcz znamiona zamachu na suwerenność naszego kraju. Obrady na forum PE w dniu 19 stycznia mają być także temu poświęcone, co budzi nasz uzasadniony sprzeciw.

Dziś przyjechaliśmy do Strasburga, by w imieniu Obywateli Polski, którzy w wolnych demokratycznych wyborach zmienili układ sił politycznych w swoim kraju zaprotestować wobec zamachu na naszą suwerenność ze strony grupy polityków UE i wyrazić naszą dumę z  Polskiego Rządu i Prezydenta.

 
Obywatele Rzeczpospolitej Polskiej

Organizatorzy protestu w Strasburgu  w dniu 19 stycznia 2016 r.

Stowarzyszenie Solidarni2010

Kluby „Gazety Polskiej”

źródło: niezalezna.pl

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress