Tekst alternatywny

Kluby GP: 10.04.2010 PAMIĘTAMY!

Kluby GP: 10.04.2010 PAMIĘTAMY!

Kluby „Gazety Polskiej” w Polsce oraz w innych zakątkach świata w 10. rocznicę katastrofy smoleńskiej oddały hołd ofiarom tej wielkiej narodowej tragedii. W tym trudnym czasie nie zapomnieli o tych, którzy 10 kwietnia 2010 r. lecieli do Katynia, by pokłonić się pomordowanym polskich bohaterom.

10 kwietnia 2010 r. w katastrofie samolotu Tu-154, wiozącego delegację na uroczystości 70. rocznicy zbrodni katyńskiej, zginęło 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński i jego małżonka Maria, najwyżsi dowódcy wojska i ostatni prezydent RP na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski.

Członkowie Klubów Gazety Polskiej, którzy byli obecni np. na każdej miesięcznicy upamiętniającej ofiary katastrofy smoleńskiej, czy przed Pałacem Prezydenckim w hołdzie zmarłym zapalają symboliczny znicz, składają wieniec, odmawiają krótką modlitwę i przywołują wspomnienie.

W tłumach idących w marszach pamięci, w 96 miesięcznicach zawsze widoczni byli i wyróżniali się członkowie Klubów „GP”. Można na nich było liczyć przez ostatnie dziesięć lat. Tak jest i dziś – w 10. rocznicę katastrofy.

Wszystkie relacje na:

http://www.klubygp.pl/kategoria/tragedia-smolenska-miesiecznice/

https://niezalezna.pl/322564-kluby-gazety-polskiej-oddaly-hold-ofiarom-katastrofy-smolenskiej-zdjecia

NiezaleznaPAMIETAMY2020

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress