Tekst alternatywny

Warszawa – spotkanie inauguracyjne Klubu „GP” Warszawa 2 w Klubie Hybrydach (wideo)

Spotkanie inauguracyjne Klubu „GP” Warszawa 2 w Klubie Hybrydach

Kolędowanie z klubem GP Warszawa 2

Powstanie Klubu „Gazety Polskiej” Warszawa 2 oficjalnie zainicjowało wspólne kolędowanie, 18 stycznia o godzinie19:00 w Klubie Hubrydy. W kolędowaniu wzięli udział m.in.: red. nacz. Tomasz Sakiewicz oraz bard Paweł Piekarczyk.

W środę 18 stycznia w warszawskim klubie „Hybrydy” odbyło się wspólne kolędowanie środowisk związanych z „Gazetą Polską”. Wydarzenie oficjalnie zainicjowało działalność Klubu „Gazety Polskiej” Warszawa 2.

To już drugi klub „GP” działający w stolicy. – Ten klub w zasadzie od zawsze istniał, bo osoby, które tu widzę, a szczególnie sylwetka jego założyciela Adama Borowskiego, są z nami bardzo związane. Cokolwiek robiliśmy, Adam zawsze był z nami. Teraz tylko postanowiliśmy to sformalizować – mówił Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny „GP” i „Codziennej”.

Adam Borowski zaś uraczył licznie zgromadzoną publiczność kilkoma anegdotami. Opowiedział też o tym, jak postanowił sam wyjść przeciwko grupie z KOD‑u. – Pomyślałem wtedy, że kluby powinny tu być, że powinna powstać grupa szybkiego reagowania, żebym nie był sam – mówił Borowski. Zachęcił też obecnych w „Hybrydach” do wspólnego kolędowania. – Taką działalność trzeba zacząć z Panem Bogiem – stwierdził. Paweł Piekarczyk zaintonował natychmiast kolędę „Anioł pasterzom mówił”.

Do śpiewu chętnie włączali się wszyscy zgromadzeni, w tym m.in. Zygmunt Miernik, który podziękował za ogromne wsparcie, jakie otrzymał podczas pobytu w więzieniu. W „Hybrydach” wystąpiła też Agnieszka Battelli, wokalistka kabaretu Pętla Ósemki, która zaśpiewała utwory z płyty „Zapomniane kolędy z okresu stanu wojennego”, w tym pieśń „Położyli w narzędziowni” do tekstu Joanny Kulmowej. Tego wieczoru nie zabrakło też tradycyjnych polskich i zagranicznych kolęd. Paweł Piekarczyk do każdej robił wstęp.

(AnK)

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Klub Gazety Polskiej Elbląg II im. Lecha Kaczyńskiego uczestniczył w tej poświątecznej atmosferze.

stream1

PONIŻEJ TRANSMISJA NA ŻYWO ZE SPOTKANIA:

 WarszawaII spotkanie2017a WarszawaII spotkanie2017

ElblagII_2017_01_18

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress