Tekst alternatywny

[KORONAWIRUS] Akcje Klubów „Gazety Polskiej” |Dzierżoniów II – Pomoc dla dzierżoniowskich ratowników medycznych

[KORONAWIRUS] Akcje Klubów „Gazety Polskiej” |Dzierżoniów II

Pomoc dla dzierżoniowskich ratowników medycznych – 01.04.2020

1 kwietnia 2020 roku z inicjatywy przewodniczącego Klubu „GP” Dzierżoniów II Janusza Manieckiego oraz dzięki wielkiemu sercu pani Iwony Bilińskiej – Prezes Zarządu w firmie Galwanizer sp. z o. o. w Dzierżoniowie udało się dostarczyć dzierżoniowskim ratownikom medycznym 150 szt. kombinezonów ochronnych. Dziś w trudnym czasie to sprzęt niezbędny dla ludzi, którzy każdego dnia niosą pomoc potrzebującym w naszym powiecie. Pani Prezes Bilińska w imieniu firmy zadeklarowała pomoc naszym służbom medycznym a spółka „Galwanizer” zamówiła i sfinansowała zakup tych kombinezonów w kwocie blisko 6 tys. zł. To wsparcie na pewno skuteczniej zabezpieczy naszych medycznych ratowników.
Dodać wypada, że wczoraj wicewojewoda dolnośląski a jednocześnie nasz Klubowy kolega – Jarosław Kresa dostarczył dzierżoniowskim ratownikom 5 specjalistycznych kombinezonów ochronnych i kilkadziesiąt maseczek FFP 2 i FFP 3 o bardzo wysokiej skuteczności filtracji. Szef klubu radnych powiatu pan Marcin Pięt również przekazał maseczki ochronne, a radni PiS Rady Powiatu zadeklarowali pomoc dla szpitala dzierżoniowskiego na zakup środków ochrony osobistej w kwocie 3 tys. zł pochodzących z diet radnych.
Dziękujemy pani Prezes Bilińskiej, panom: wicewojewodzie Jarosławowi Kresie oraz Marcinowi Piętowi i Januszowi Manieckiemu – radnym powiatu – za sprawną i cenną pomoc w czasie epidemii.

To druga inicjatywa w ramach akcji #PomocWCzasachPróby prowadzonej przez Klub Gazety Polskiej Dzierżoniów II.

– Mam nadzieję, że dzięki ofiarności naukowców, lekarzy, pielęgniarek, ratowników, mieszkańców miasta i wszystkich zaangażowanych służb, wsparciu dla nich ze strony rządu, różnych instytucji i firm oraz samodyscyplinie wszystkich Polaków wspólnie przezwyciężymy ten kryzys – mówi przewodniczący Klubu GP.
Zachęcamy do dalszej wzajemnej pomocy w tym tak trudnym i wymagającym od wszystkich czasie pandemii.

Kazimierz M. Janeczko

Rzecznik prasowy Klubu GP Dzierżoniów II

DzierzoniowII - pomoc 2020

koronawirus_640

PROMOCJA_SKLEP_prenumerata kopia

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress