Tekst alternatywny

Koszalin: 83 Miesięcznica Tragedii Smoleńskiej

10 marca, na miesiąc przed 7 rocznicą katastrofy smoleńskiej, członkowie i sympatycy Koszalińskiego Klubu” Gazety Polskiej”, uczestniczyli we Mszy św. w intencji Ofiar Katastrofy, modląc się, w koszalińskiej katedrze NPNMP, o radość Nieba dla poległych pod Smoleńskiem. Następnie, pod pomnikiem Ofiar Bolszewizmu, przy Katedrze w Koszalinie, zapalono znicze i odczytano Apel pamięci poległych w katastrofie.

Koszaliński Klub „Gazety Polskiej” uczestniczy w przygotowaniu obchodów VII rocznicy Katastrofy Smoleńskiej,organizowanej przez środowiska patriotyczne naszego miasta w dniu 9 kwietnia.Obchody rozpocznie, o godz. 12:00, uroczysty Apel przy tablicy pamięci Prezydentów Polski, Lecha Kaczyńskiego i Ryszarda Kaczorowskiego – pielgrzymów do sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej na Górze Chełmskiej w Koszalinie. Następnie, o godz.16, na Mszy św. w katedrze NPNMP w Koszalinie, uczestniczyć będziemy w modlitwie w intencji Ofiar Katastrofy Smoleńskiej.Obchody zakończy konferencja poświęcona sylwetkom mężów stanu w osobie Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego oraz Ryszarda Kaczorowskiego – w ich patriotycznej i heroicznej wspólnocie losów ( siedziba Civitas Christiana w Koszalinie).

Koszaliński Klub „Gazety Polskiej”