Tekst alternatywny

Poznań: 10 lat działalności Poznańskiego Klubu Gazety Polskiej im.gen.pil. Andrzeja Błasika.

W piątek, 11 stycznia spędziliśmy w Klubie wspaniały wieczór kolędowy.
W tym dniu, przy śpiewie pięknych polskich kolęd obchodziliśmy jubileusz 10 lat działalności Poznańskiego Klubu Gazety Polskiej im.gen.pil. Andrzeja Błasika.

Jak przystało na prawdziwe Urodziny zaszczycili nas wspaniali goście z min. Antonim Macierewiczem i redaktorem naczelnym Gazety Polskiej Tomaszem Sakiewiczem na czele.

Obecni byli także Pan wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann, posłowie Tadeusz Dziuba, Bartłomiej Wróblewski i minister Szymon Szynkowski vel Sęk,

Byli goście z klubów GP w Braniewie, Piotrkowie Trybunalskim, Nowym Tomyślu, Śremie, Mosinie.

Przybyli radni Rady Miasta, Sejmiku Wojewódzkiego z Panią Małgorzatą Stryjską na czele oraz liczni działacze skupieni wokół Wielkopolskiej Prawicy, no i oczywiście klubowicze, ich rodziny, przyjaciele.
W czasie spotkania przedstawiliśmy główne wydarzenia w dziesięcioleciu działalności Klubu oraz przedstawiliśmy plany na przyszłość, związane przede wszystkim z postawieniem w Poznaniu pomnika-kamienia poświęconego pułkownikowi Ryszardowi Kuklińskiemu..

Uroczystość odbyła się w gościnnym Pałacu Działyńskich. Nie mogło zabraknąć urodzinowego tortu. W wspaniałej atmosferze wspominaliśmy wydarzenia z 10 lat życia Klubu, wymienialiśmy poglądy na bieżące tematy, wspominaliśmy tych, którzy, niestety, odeszli już z naszego grona jak nasz nieodżałowany przewodniczący śp. Zenon Torz.  Poświęciliśmy im specjalnie „Kolędę dla nieobecnych” Zbigniewa Preisnera. Redaktor Tomasz Sakiewicz podzielił się wrażeniami z procesu, jaki sędziowie krakowscy wytoczyli Gazecie Polskiej, a w sprawie której w tym dniu zapadł korzystny dla Gazety wyrok sądowy.

Wieczór zakończyliśmy piękną kolędą „Bóg się rodzi” śpiewając „…..błogosław Ojczyznę milą”.

Foto Andrzej Karczmarczyk

 

Poznań_2019_01_11_ (3)

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress