Tekst alternatywny

Krzywiń: „Milionowa” frekwencja małej miejscowości

Krzywiń: „Milionowa” frekwencja małej miejscowości

Niedzielne obchody 6 rocznicy katastrofy smoleńskiej nie przyciągnęły co prawda milionowej liczby obywateli, jak zapowiadano w specjalnej akcji w mediach społecznościowych. Jednak wyjazd zorganizowany przez Klub Gazety Polskiej z małego Krzywinia w Wielkopolsce można uznać za namiastkę frekwencyjnego sukcesu.

W niedzielny poranek przedstawiciele lokalnej społeczności wyruszyli dwoma autobusami do Warszawy na obchody smoleńskiej tragedii. Liczba środków lokomocji nie robiłaby wrażenia, gdyby nie fakt, iż Krzywiń liczy niecałe 1,5 tysiąca mieszkańców oraz jest centrum rolniczej gminy, gdzie niewielu nawet w niedzielę, może poświęcić cały dzień na oddalenie się od miejsca swojego zamieszkania. Tym bardziej ta frekwencja jest najlepszym dowodem na to, iż nawet w małych miejscowościach można dokonywać wielkich czynów oraz dawać przykład innym. Organiczna praca lokalnego Klubu GP jest tutaj jednak przede wszystkim zauważalna podczas wyborów parlamentarnych oraz prezydenckich, w których od wielu lat zdecydowanie triumfuje PiS. Dla członków naszego Klubu, jak zapewne dla wielu naszych przyjaciół – klubowiczów wczorajsze obchody były wyjątkowe. Przede wszystkim ze względu na godne uhonorowanie tego smutnego dnia, ale również ze względu na pamiętne słowa Pana Prezesa Kaczyńskiego, który podczas swojego przemówienia podkreślił naszą rolę oraz podziękował za niezłomne trwanie w postawie patriotycznej.

Marek Bąkowski
wiceprzewodniczący Klubu GP Krzywiń

Krzywin_2016_04_10_1 Krzywin_2016_04_10_2 Krzywin_2016_04_10_3 Krzywin_2016_04_10_4

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress