Tekst alternatywny

„Kto się boi prawdy? Walka z cywilizacją chrześcijańską w Polsce” spotkanie z Barbarą Stanisławczyk w Gliwicach

21.10.2015r. W Gliwickim Klubie Gazety Polskiej spotkanie z panią Barbarą Stanisławczyk, promującą swoją najnowszą książkę „Kto się boi prawdy? /…/”. Dzieło naukowe /ponad 700 stron/ napisane językiem polskim, tak prosto, że może go zrozumieć każdy czytelnik i nie przerazić się 132 stronami przypisów i bibliografii. Mało tego, na którymkolwiek z dziewięciu rozdziałów otworzy się książkę, wciągnie ona czytelnika tak, jak dobra literatura faktu lub kryminał.

Zderzenie cywilizacji chrześcijańskiej z neopogańską dzieli rodziny, ugrupowania społeczne i polityczne. W tle słychać pytanie Piłata: „Co to jest Prawda?”. Relatywizm moralny stanowiący człowieka bogiem dla siebie samego, podpowie – każdy może mieć swoją prawdę. To już anarchia moralna. Prawo stanowione przez „demokratyczną” władzę, ponad prawem naturalnym i Boskim. A dalej na miejsce materialistycznego terroru bolszewickiego, na scenę życia wkracza terror duchowy „poprawności politycznej”.

Kiedy ten rozdział społeczeństwa się zaczął – od bolszewickiej, czy od Rewolucji Francuskiej, od czasów Oświecenia, czy wcześniej? Kto za tym stoi? – Na takie i wiele innych refleksji stara się precyzyjnie odpowiedzieć Barbara Stanisławczyk. Polecamy książkę i ciekawe spotkanie z jej autorką. Po spotkaniu w Gliwicach Pani Barbara była gościem Klubów GP w Dąbrowie Górniczej oraz w Rudzie Śląskiej.

J.Ś

Foto. W. Baran

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress