Tekst alternatywny

Libiąż: Koncert Jana Pietrzaka

Szabla dla barda

„Żeby Polska była Polską” – ten i wiele innych wspaniałych utworów  zaśpiewał 8 września Jan Pietrzak podczas koncertu w Libiążu z okazji  100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

Gości i artystów przywitał organizator koncertu szef Klubu Gazety Polskiej w Libiążu  Kazimierz Rostecki , który nawiązał w swym wystąpieniu do okrągłej rocznicy tak ważnej dla naszej Ojczyzny.  Klemens Hołownia zwięźle przedstawił  historię odzyskania niepodległości.

Wśród publiczności i zaproszonych gości można było zauważyć członka zarządu powiatu chrzanowskiego Krzysztofa Kozika – kandydata na burmistrza Libiąża, a także radnych powiatowych Rafała Kosowskiego – kandydata do Sejmiku Województwa Małopolskiego oraz Stanisława Benię  i Michała Gawrońskiego, którzy ponownie będą się ubiegać o mandaty radnych powiatowych.

Przybyli na libiąski koncert miłośnicy Jana Pietrzaka  nie zawiedli się. Artysta zagrał, zaśpiewał, opowiedział mnóstwo anegdot i żartów – niektóre sięgały czasów Kabaretu pod Egidą. Skomentował też bieżące zmagania rządu z instytucjami UE.  Nie dbał o poprawność polityczną, za  co publiczność  nagradzała go wielkimi brawami. Finał koncertu był natomiast wyjątkowo wzruszający. Publiczność odśpiewała na stojąco nieformalny hymn Solidarności  „Żeby Polska była Polską” dając tym samym dowód  uznania dla artysty i jego twórczości.  Za całokształt działalności artystycznej Jan Pietrzak otrzymał od Krzysztofa Kozika szablę  – symbol honoru, wolności i godności. Odbierając ten nietypowy podarunek ucałował go z czcią.

Publiczność owacjami pożegnała artystów. Wraz z Pietrzakiem wystąpili  młody, utalentowany  Bartłomiej Kurowski  śpiewający z wielką pasją mocnym głosem oraz satyryk Ryszard Makowski, który do 2001 r. związany był z kabaretem OT.TO. Towarzyszył im kwartet muzyków – zespół Pietrzaka.

                                                                                                                                                                            (ebk)

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress