Tekst alternatywny

Liczny komitet powitalny z Krzywinia na spotkaniu z prezydentem Trumpem

Liczny komitet powitalny z Krzywinia na spotkaniu z prezydentem Trumpem

6 lipca 2017 r. Klub Gazety Polskiej z Krzywinia przy współpracy z Panią poseł Joanną Lichocką zorganizował wyjazd na pierwsze publiczne przemówienie w Europie prezydenta USA Donalda Trumpa.

Z Krzywinia wyjechały 2 autobusy, czyli około 100 osób, co jest wielkim sukcesem biorąc pod uwagę wielkość miejscowości oraz okres letni, który dla większości mieszkańców miasteczka i okolic jest czasem żniw i zbiorów. Do klubowiczów dołączyła grupa uczniów klasy mundurowej z Zespołu Szkół Technicznych im. Hipolita Cegielskiego ze Śremu. W Warszawie oprócz obecności podczas przemówienia, uczestnicy wyjazdu odwiedzili Izbę Pamięci Generała Ryszarda Kuklińskiego oraz polsko-amerykański piknik wojskowy, gdzie m.in. spróbowali wojskowej grochówki, zobaczyli najnowszy sprzęt wojskowy oraz brali udział w różnych konkursach i pokazach.

„Kiedy Pani poseł Lichocka poprosiła mnie o pomoc w organizacji wyjazdu, nauczony doświadczeniem wiedziałem, że wypełnienie jednego autobusu nie będzie problemem. Mamy świetną lokalną społeczność oraz dobrze układa się nam współpraca z szkołami, organizacjami i stowarzyszeniami spoza naszej gminy. Wszyscy byliśmy pod wrażeniem wystąpienia prezydenta Trumpa, który wybrał nasz kraj z zamiarem pierwszego publicznego wystąpienia zamiast np. Wielkiej Brytanii, Niemiec i Francji. Wzięliśmy udział w hisotrycznym wydarzeniu – podkreślił Marek Bąkowski, asystent poseł Lichockiej, wiceprezes Klub GP Krzywiń.

Krzywin_2017_07_06_1 Krzywin_2017_07_06_2 Krzywin_2017_07_06_3 Krzywin_2017_07_06_4

 

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress