Tekst alternatywny

Londyn: Polonio, warto wracać!

Londyn: Polonio, warto wracać!

W czasie spotkania z Klubem „Gazety Polskiej” w Londynie Paweł Borys, prezes Polskiego Funduszu Rozwoju, odpowiadając na pytanie szefowej klubu Marii Bernat, zwrócił się do Polaków w Wielkiej Brytanii z przesłaniem, że warto wracać do ojczyzny.

Jak tłumaczył Paweł Borys, wiele wskaźników ekonomicznych w kraju coraz bardziej dorównuje tym w Europie Zachodniej. Zwracając uwagę na to, że w dużych miastach polskich zaczyna już brakować rąk do pracy, zaapelował do Polaków, aby na poważnie rozważyli powrót.

Jednocześnie podkreślił – o czym niedawno mówił również wicepremier Mateusz Morawiecki – że dwie trzecie nowych miejsc pracy w UE w poprzednim roku powstało właśnie w Polsce. Sugerował także, aby nie wierzyć we wszystkie artykuły opisujące sytuację w kraju, bo szczególnie liberalne media opisują ją wybiórczo.

Borys zwrócił też uwagę na potrzebę promowania patriotyzmu ekonomicznego. Jak jest to ważne, wskazał na przykładzie byłego ambasadora w Niemczech, który nie wyrażał zgody na przeniesienie obsługi bankowej ambasady do otwartego tam oddziału PKO BP, gdyż Deutsche Bank i Commerzbank mogłyby się obrazić. Prezes PFR-u zaznaczył, że tworzone z inicjatywy wicepremiera Morawieckiego zagraniczne biura handlowe, które zastąpią likwidowane przestarzałe wydziały promocji handlu i inwestycji przy ambasadach, powinny zatrudniać osoby o świetnej znajomości rynku danego kraju.

Spotkanie zakończyło się ponownym zaproszeniem Pawła Borysa do Londynu przez tamtejszy klub „GP”. Prezes PFR-u wziął również udział w konferencji „Poland 2.0 Summit” organizowanej przez polskich studentów na Imperial College.

Źródło: Gazeta Polska Codziennie/Autor: Sławek Wróbel

GPC Londyn

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress