Tekst alternatywny

Łowicz: Zaproszenie na rocznicę stanu wojennego

ŁOWICZrocznica stanu wojennego, 13 grudnia, g. 16, pierwsze rozwinięcie i poświęcenie flagi „Dla Niepodległej”, okolicznościowe wystąpienia oraz złożenie kwiatów i zapalenie zniczy przy pomniku Solidarności.


A p e l

Za kilkanaście dni minie kolejna 37 rocznica stanu wojennego wprowadzona przez komunistów, wraz 100-ną rocznicą odzyskania przez Polskę Niepodległości. to szczególny czas z perspektywy walki Narodu o Polskę niepodległą i suwerenną.
Jak co roku, NSZZ Solidarność i działacze niepodległościowi spotykają się przy swoim pomniku, aby przypomnieć, dać świadectwo prawdy iż trwamy, dotrzymujemy swoje zobowiązania, będąc solidarnym wobec Boga, Honoru i Ojczyzny.
Postanowiliśmy powołać Kapitułę w osobach;
Wojciech Gędek, Krzysztof Suchecki, Janusz Dyl, Julian Polak, Wiesław Kujawa,
w celu powstania flagi marszowej (długość -50 m), którą nazwaliśmy Dla Niepodległej.
Pierwsze rozwinięcie i poświęcenie flagi Dla Niepodległej odbędzie się przy pomniku Solidarności w rocznicę 13 grudnia o godz. 16-tej.
Po złożeni wiązanek kwiatów i zapalenia zniczy oraz okolicznościowych wystąpień udamy się z rozwinięta flagą ulicami; Jana Pawła II, Stanisławskiego, Nowy Rynek, Zduńska, Stary Rynek i pod pomnikiem Św. Jana Pawła II – flaga zostanie uroczyście zwinięta. Następnie udamy się na uroczystą Mszę Św. do Katedry, po której zostanie wykonany program artystyczny – zapomniane kolędy stanu wojennego.
Zapraszamy do wzięcia udziału w obchodach rocznicowych Społeczeństwo z Łowicza i okolic.
Kapituła ma za zadanie zrealizować projekt wykonania flagi oraz w przyszłości być jej dysponentem.
Otwartość finansowania projektu jest ustalona następujący sposób;
Wykonanie flagi jest zlecone Fundacji Imienia Stanisława Pomian-Srzednickiego, która posiada nr. konta PKO BP 67 1020 3408 0000 4302 0383 3050 dopisek ; łowicka flaga marszowa.
Kapituła ustaliła, iż wpłacający to osoby fizyczne , wpłacając 50 zł jesteś umownym właścicielem
1 m.b. flagi, lub 25zł ( pół metra) na tą okoliczność otrzymujesz certyfikat wystawiony przez Fundację, będzie to pamiątka w rodzinie z okazji 100 lat odzyskania niepodległości oraz rocznicy wprowadzenia stanu wojennego w Łowiczu. Osoby , które wpłacą będą wymienione na stronie Fundacji
Email; kontakt @srzednicki.org
Będą również wyczytane publicznie.
Flaga została nazwana przez Kapitułę dla niepodległej, nakłada się obowiązek dla darczyńcy, aby to nie była osoba, która walczyła przeciwko demokracji i niepodległości Polski.
Prosimy i wzywamy osoby spod znaku komuny by nie uczestniczyli w projekcie powstania Flagi Dla Niepodległej.
Kapituła będzie weryfikowała darczyńców i wypadku oceny negatywnej wpłata zostanie zwrócona bez żadnego uzasadnienia.
Pragniemy aby kolory flagi; biel i czerwień były „czyste jak łza”.
Nasze pokolenie pozostawi na następne 100 lat Polski ;
Naszą Dumę , Naszą Wierność, Naszą Niepodległość. Bóg Honor Ojczyzna

Kapituła


Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress