Tekst alternatywny

Lubin – 10 grudnia – kolejny 44 miesiąc po Tragedii Smoleńskiej.

Lubin – 10 grudnia – kolejny 44 miesiąc po Tragedii Smoleńskiej.

Klub Gazety Polskiej w Lubinie uczcił pamięć Ofiar tragedii smoleńskiej.

10 grudnia 2013 r. o godz.18:00 została odprawiona Msza Św. za  Ofiary tragedii smoleńskiej i Ojczyznę w kościele pw. Matki Boskiej Częstochowskiej w Lubinie. Po mszy świętej wierni uformowali pochód i z banerem Klubu Gazety Polskiej udali się na Wzgórze Zamkowe.

Apel

Ostatnia miesięcznica 2013 r. przynosi nam dobrą wiadomość. Krzyż zostanie w polskim sejmie. Wojna z Krzyżem zaczęły się po smoleńskiej tragedii ,kiedy to władze postanowiły usunąć z Krakowskiego Przedmieścia Krzyż Pamięci. Wrogowie chrześcijaństwa zyskali wtedy wsparcie władzy, która dążyła do usunięcia śladów pamięci po polskim prezydencie i towarzyszących mu osobach. Cieszymy się, że krzyż może wisieć w polskim parlamencie, ale tym bardziej ma prawo stać w miejscu, które setki tysięcy Polaków uznało za właściwe do uczczenia poległych 10.04.2013. Jeżeli ktoś liczył na to, że zapomnimy, albo się zniechęcimy to się przeliczył.

Ostatnie dni to czas zrywu narodu ukraińskiego o wolność, o prawo do stanowienia o swojej przyszłości. Lech Kaczyński dążył do tego, by narody Europy Środkowo-Wschodniej mogły decydować o sobie bez presji Moskwy. Temu służyła jego wyprawa do Gruzji, ale też temu służyło wsparcie dla dążeń Kijowa do integracji z Zachodem. Te działania polskiego prezydenta budziły wściekłość Moskwy i spotykały się z atakami ze strony ich popleczników wśród naszych elit. Dzisiaj wspierając wolność dla Ukrainy podążamy za myślą Lecha Kaczyńskiego i pokazujemy, że jego ofiara nie poszła na marne.

Kluby Gazety Polskiej

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress