Lakierowany patriotyzm
Lubin Anno Domini 2016 rok 15 sierpnia – Święto Narodowe. Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny – Królowej Polski, święto Wojska Polskiego ustanowione dla upamiętnienia wiktorii oręża polskiego – „Bitwy Warszawskiej” z 1920 r. Polski żołnierz po raz kolejny w historii obronił Europę i Świat przed imperium zła. Bolszewicy z Leninem, Trockim, Stalinem ponieśli sromotną klęskę. Wieczna chwała żołnierzom Wojska Polskiego i marszałkowi Józefowi Piłsudskiemu.
15 sierpnia 2016 władze samorządowe powiatowe, ani miejskie, nie zorganizowały obchodów tego Święta. Święta napawającego dumą Polaków z wiktorii naszych przodków. Nawet nie zamówiono Mszy za Ojczyznę. W Starostwie Powiatowym w Lubinie, Urzędzie Miasta Lubina pracuje kilkuset urzędników, wielu dyrektorów i kierowników działu. Wszyscy otrzymują pensje z naszych podatków. Niestety żaden nie uczcił w godny sposób święta. Nie wspomnę tu o szkołach różnego szczebla, placówkach kulturalnych. Farbowane, nowoczesne i zakodowane lisy rządzą w stolicy Zagłębia Miedziowego w Lubinie.
Jak uczczono święto Wojska Polskiego przez samorządowe instytucje kulturalne?
Słowianie w Parku Wrocławskim
15.08.2016 (poniedziałek)
11.30-14 – garncarstwo – lepienie z gliny dla najmłodszych
13-15 – kuchnia słowiańska – pokaz przygotowywania potraw (podpłomyki, gotowanie w ceramicznych i metalowych naczyniach)
13-16 – skórnictwo – pokaz rzemiosła i prezentacja wyrobów ze skóry
16 – pokaz walki wojów słowiańskich
17 – zabawy plebejskie – konkurencje sprawnościowe dla publiczności
18 – Kubb – gra dla publiczności
19 – zamknięcie obozu
Rzeczywiście władze samorządowe wpisały się w manipulacje putinowskiej agentury, która niczym zdarta płyta eksploatuje braterstwo słowiańszczyzny. Stalin w trakcie II wojny światowej zorganizował w Moskwie, Komitet Wszechsłowiański –po wojnie realizująca cele zapewnienia możliwie szerokiej akceptacji moskiewskiej koncepcji ładu w Europie Środkowej przez społeczeństwa tego regionu[1]. Przewodniczącym Komitetu został generał Armii Czerwonej Aleksandr Siemionowicz Gundorow (członek komisji Burdenki, która ogłosiła światu, iż to Niemcy wymordowali naszych oficerów w Katyniu), a w jego skład weszli również Aleksiej Tołstoj, Dymitr Szostakowicz i Wanda Wasilewska.
Mam nadzieję, iż Polacy mieszkający w Lubinie i powiecie, przejrzą na oczy i wybiorą takich samorządowców, którzy staną na straży racji stanu narodu.
Tylko nieliczni, niezłomni patrioci z Klubu Gazety Polskiej w Lubinie, przedstawiciel posła PiS i kresowianie oddali hołd marszałkowi Józefowi Piłsudskiemu i jego żołnierzom. W uroczystości uczestniczył honorowy gość major Stanisław Rusek pseudonim „Tęcza”- porucznik Hieronima Dekutowskiego- Zapory. Złożono wiązanki kwiatów i odśpiewano pieśń legionistów: „My Pierwsza Brygada”
Jak mawiał poeta Polska, to wielka rzecz…