Tekst alternatywny

Majowe inicjatywy Klubu GP Racibórz

3. Maja, w Święto Konstytucji 3. Maja część klubowiczów uczestniczyła w  uroczystościach  uczczenia tego aktu suwerenności Polski na Jasnej Górze w Częstochowie.

11. maja – w kościele Najśw. Serca Pana Jezusa odbyła się wieczorna msza święta w intencji Ojczyzny i ku pamięci 96. ofiar smoleńskiej tragedii. Po mszy odczytano Apel Pamięci z modlitwą i złożono kwiaty pod Tablicą Smoleńską na dziedzińcu kościoła.

13. maja – na zaproszenie Klubu Gazety Polskiej w Jastrzębiu – Zdroju delegacja klubu uczestniczyła w uroczystości odsłonięcia Tablicy Pamiątkowej Rotmistrza Witolda Pileckiego, w 115. rocznicę jego urodzin.

Mszę św. celebrowało dwóch księży, uświetniły ją cztery poczty sztandarowe, licznie obecni kibice GKS Jastrzębie – Zdrój, fundatorzy tablicy wspólnie z miejscowym Klubem GP , a także delegacje klubów Racibórz, Rybnik, Wodzisław, oraz mieszkańcy ulicy Rotmistrza Witolda Pileckiego w Jastrzębiu – Zdroju, zaprzyjaźnienie kibice z Cieszyna, młodzież miasta, wszyscy oni nadali uroczystości specjalnie godny charakter.

18.maja – spotkanie zorganizowane przez Klub GP Racibórz i Księgarnię Sowa z Raciborza z dziennikarzem, pisarzem publicystą, Witoldem Gadowskim. Odbyło się ono w Raciborskim Centrum Kultury „Strzecha”, z udziałem ponad 150 gości. Przybyli mieszkańcy miasta, klubowicze z Jastrzębia, Wodzisławia, młodzieżówka z PIS Racibórz i Rybnik, a Pan Witold Gadowski podczas przedstawiania swej nowej książki „Lokal dla awanturnych” co raz otrzymywał brawa.

Bardzo udane i interesujące spotkanie zakończyło się wpisywaniem dedykacji do zakupionych książek, (także tych wcześniejszych), a potem kolacją organizatorów z zaproszonym dziennikarzem.

22. maja – Raciborski Marsz dla Życia i Rodziny. Organizowany przez Księdza Proboszcza Najśw. Serca Pana Jezusa, z którą Klub GP Racibórz bardzo owocnie współpracuje, zmobilizował liczną grupę mieszkańców miasta do udziału Nie zabrakło i nas, Klubu GO Racibórz. Z flagą klubową i państwową uczestniczyliśmy w inauguracyjnej mszy św., w marszu i spotkaniu modlitewnym, kończącym marsz.

Klub Gazety Polskiej Racibórz

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress