Tekst alternatywny

Manifestacja #PoStroniePolski. Wojciechowska van Heukelom: Dobro się musi zmierzyć ze złem


– Obecna sytuacje jest bardzo trudna z wielu względów. Oto sytuacja wokół wymiaru sprawiedliwości spowodowała w tej chwili realne zagrożenie dla naszego państwa. (…) Dobro się musi zmierzyć ze złem. I my stajemy postronnie dobra, bo my stajemy po stronie Polski – powiedziała podczas manifestacji Klubów „Gazety Polskiej” łódzka działaczka społeczna Agnieszka Wojciechowska van Heukelom.

Pod siedzibą Trybunału Konstytucyjnego trwa demonstracja, której celem jest wsparcie polskiej niezależności w stanowieniu prawa zgodnie z polską konstytucją i wolą narodu. Manifestacja organizowana jest przez Kluby „Gazety Polskiej” pod hasłem: „Po stronie Polski”.

Łódzka działaczka społeczna Agnieszka Wojciechowska van Heukelom w swoim wystąpieniu podziękowała uczestnikom manifestacji, podkreślając szczególnie udział kobiet. – Bo to są prawe, dobre polskie kobiety, które tak jak ja staja w obronie słabszych, które tak, jak ja rodzą i dbają o dzieci, które tak jak ja nie godzą się na to, żebyśmy sprowadzali nas, kobiety, tylko do roli ciała, bo znaczymy więcej – powiedziała. – Mamy serca, rozum i

duszę oddaną Polsce – dodała.

– Obecna sytuacje jest bardzo trudna z wielu względów. Oto sytuacja wokół wymiaru sprawiedliwości spowodowała w tej chwili realne zagrożenie dla naszego państwa

– tłumaczyła.

– Oto ludzie, którzy zostali wskazani, żeby wydawać wyroki w imieniu państwa polskiego, występują przeciwko temu państwu. To ja mam pytanie: w czyim imieniu wydają te wyroki? – zastanawiała się Wojciechowska van Heukelom.

Podkreśliła, że „ci ludzie” obecnie zabiegają o karanie naszego kraju za „przestrzeganie umów międzynarodowych”. – W traktatach na które się zgodziliśmy nie ma żadnej podstawy do tego, aby nas w tej chwili tak traktowano – zaznaczyła.

– To jest zwykłe obrażanie, dyskredytowanie i działanie na szkodę Polski. To jest nowa targowica i to jest historyczny moment, w którym – jestem przeświadczona – dobro się musi zmierzyć ze złem. I my stajemy postronnie dobra, bo my stajemy po stronie Polski. Niech żyje Polska! 

– powiedziała Agnieszka Wojciechowska van Heukelom.


Manifestacja ma związek z posiedzeniem Trybunał Konstytucyjnego, który rozpatrzy na wniosek premiera Mateusza Morawieckiego zgodność z Konstytucją RP wybranych przepisów Traktatu o Unii Europejskiej.
Werdykt ten rozstrzygnie kwestię – czy prawo Unii Europejskiej może stać ponad prawem krajowym. Politycy opozycji mocno sprzeciwiają się wnioskowi premiera. W ich ocenie Polska powinna bezkrytycznie przyjmować wszystko, co próbują nam narzucać europejskie instytucje i kompletnie oddawać swoja niepodległość.

Źródło: niezalezna.pl

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress