Tekst alternatywny

Marsz Niepodległości i Solidarności z udziałem przedstawicieli Klubu Młodych Gazety Polskiej w Krakowie

Marsz Niepodległości i Solidarności z udziałem przedstawicieli Klubu Młodych Gazety Polskiej w Krakowie

Dnia 13 grudnia, przedstawiciele Klubu Młodych Gazety Polskiej w Krakowie wzięli udział w Marszu Niepodległości i Solidarności, organizowanym już po raz trzeci w Warszawie przez Prawo i Sprawiedliwość. Do Stolicy dotarliśmy dzięki uprzejmości przedstawicieli Forum Młodych PiS z Krakowa.

Pochód rozpoczął się o godzinie 19 na Placu Trzech Krzyży od wygłoszenia przez Panią Katarzyne Łaniewską deklaracji Marszu Niepodległości i Solidarności. Następnie został odmówiony Apel Poległych w którym zostały wymienione prawie wszystkie Ofiary zbrodniczej decyzji Jaruzelskiego w tym również polegli z Krakowa; Ryszard Smagur i Bogdan Włosik. Po odśpiewaniu Hymnu Narodowego przeszliśmy z naszym transparentem o treści: „13.XII.1981. Zbrodnie komunizmu pamiętamy. Na propagandę III RP się nie zgadzamy” Alejami Ujazdowskimi w kierunku Belwederu, a następnie pod pomnik Piłsudskiego. Na trasie przemarszu, przedstawiciele Pis złożyli kwiaty pod pomnikami Wincentego Witosa, Stefana Grota – Roweckiego, Ronalda Reagana oraz Ignacego Paderewskiego. Pod kancelarią premiera i nie tylko uczestnicy marszu wznosili okrzyki: „Donald cykorze i Putin ci nie pomoże, złodzieje, chcemy prawdy o Smoleńsku, na marne sondaże Donek wymyślił tatuaże ( odnośnie nowej ministry ;-)), raz sierpem raz młotem w czerwoną hołotę, Bóg Honor i Ojczyzna. Marsz zakończył się przemówieniem Jarosława Kaczyńskiego.

Szczególnie chciałbym podziękować Monice oraz Pawłowi za pomoc w przygotowaniu transparentu oraz grupce manifestantów z Mińska Mazowieckiego, którzy pomogli nam go nieść. Poniżej zamieszczam fotorelacje z marszu.

Daniel Sokół

Klub Młodych „Gazety Polskiej” w Krakowie.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress