Tekst alternatywny

Marsz Święto Niepodległości 2015 Szczecin (wideo)

Mszę św. w intencji Ojczyzny w katedrze pw. św.Jakuba w Szczecinie celebrował Jego Ekscelencja Ks.Biskup Henryk Wejman w obecności Jego Ekscelencji Ks. Biskupa Seniora Jana Gałeckiego i wielu księży i rzeszy wiernych.

Przed marszem, tuż po mszy świętej w katedrze, osłonięta została w kaplicy Armii Krajowej tablica upamiętniająca oficerów i żołnierzy podziemia niepodległościowego.

Symbolicznego aktu odsłonięcia tablicy dokonał płk. stanie spoczynku Jan Podhorski ps. Zygzak, uczestnik Powstania Warszawskiego i żołnierz Narodowych Sił Zbrojnych przy muzyce „Pierwsza Brygada” w wykonaniu zespołu orkiestry wojskowej.

Podkreślono po raz pierwszy podczas oficjalnej uroczystości Dnia Niepodległości , że Szczecin swą przynależność do Polski wcale nie zawdzięcza zbrodniarzom komunistom, a polskiej endecji.
W kolumnie marszowej, która wyruszyła z Placu Orła Białego, dalej ulicą Wyszyńskiego, przez ulicę Bolesława Krzywoustego i aleję Piastów doszła do pl. Szarych Szeregów, uczestniczyły rzesze Szczecinian, kombatanci, młodzież i wiele osób, które przyjechały z okolicy Szczecina, a nawet z Wielkopolski i lubelszczyzny.

Także nie zabrakło członków Klub „Gazety Polskiej” Berlin-Brandenburg w szczecińskim Marszu Niepodległości. W marszu brały udział całe rodziny,szczególnie dużo młodzieży, to robiło niesłychane wrażenie.
Po drodze skandowano różne hasła, w tym „Bóg – Honor – Ojczyzna” i to hasło widniało też na niesionej, długiej na kilkadziesiąt metrów białej fladze. Uczestnicy marszu z dumą nieśli długie flagi biało-czerwone.

Klub „Gazety Polskiej” Berlin-Brandenburg

Relacja wideo: https://www.facebook.com/jozef.galinski.5/videos/518144238366694/?pnref=story

https://www.facebook.com/jozef.galinski.5/videos/518148631699588/?pnref=story

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress