Tekst alternatywny

Marsz w Obronie Życia i Rodziny

Dlaczego Marsz?
Marsze dla Życia i Rodziny organizowane są przez grupę osób, wspólnot, organizacji, które łączy przekonanie, że szacunek dla życia i rodziny stanowi fundament życia społecznego. Marsze są przede wszystkim świętem rodzin, stanowią okazję do tego, by publicznie manifestować radość z posiadania rodziny, by spotkać osoby, z którymi dzielimy te same wartości i zarażać innych swoim szczęściem.   Uczestnikami Marszów są przede wszystkim młode rodziny z dziećmi, ale gromadzą one również różnego rodzaju ruchy i stowarzyszenia, młodzież oraz osoby starsze. Imprezę wyróżnia jej afirmatywny charakter. Uczestniczący w niej gromadzą się nie po to, by manifestować swój sprzeciw wobec antywartości, lecz przede wszystkim po to, by publicznie opowiedzieć się za wyznawanymi przez siebie wartościami.

W Elblągu wczorajszy Marsz zorganizowało Diecezjalne Duszpasterstwo Rodzin przy pomocy harcerzy i kleryków Elbląskiego Seminarium Duchownego. Nie zabrakło na nim także i członków naszego elbląskiego Klubu Gazety Polskiej.

„Krucjaty różańcowe” i „Smoleńsk oczami fizyka” – z profesorem Dakowskim

18 maja po Mszy świętej w intencji Ojczyzny odprawionej w kościele Matki Bożej Królowej Polski przy ul. Robotniczej, w kawiarence Radia Maryja gościem był znany fizyk, profesor Mirosław Dakowski. Tematem jego referatu był zarys w ujęciu historycznym przebiegu 9 krucjat różańcowych, które miały istotny wpływ na dzieje w Europie. Drugą część wykładu profesor Dakowski poświęcił na przybliżenie zagadnienia związanego z tzw tragedią smoleńską udowadniając, co zresztą wyliczył i złożył do prokuratury wojskowej, że półbeczka opisywana przez MAK i media musiałaby odbyć się … pod ziemią. Następnie zadawano pytania i spotkanie miało bardzo ciekawy przebieg. Na koniec przewodniczący rady miasta Elbląga, Jerzy Wilk omówił sprawy bieżące dotyczące naszego miasta m.in budowa basenu przy ul. Moniuszki.
Klub „GP”

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress