Tekst alternatywny

Marsz z bębnami – 03.04.2013 r.

Członkom klubów „GP” przypominam o trwających przygotowaniach do obchodów III rocznicy tragedii nad Smoleńskiem. Będą się one składać z powiązanych ze sobą części: obchodów miesięcznicy 10 kwietnia, Marszu Pamięci oraz marszu z Krakowskiego Przedmieścia pod Kancelarię Premiera za który odpowiedzialne są kluby „GP”. Proszę wszystkich o wzięcie ze sobą bębnów, chcemy na marszu, również w ten sposób, zaznaczyć naszą obecność. Ze względu na niskie temperatury jesteśmy zmuszeni zrezygnować z miasteczka namiotowego. Liczymy na wsparcie wszystkich organizacji patriotycznych. Wsparliśmy Solidarność w strajku 26 marca i liczymy również na ich przyjazd do Warszawy.

W Sztokholmie w lokalu Ośrodka Polskich Organizacji Niepodległościowych, na zaproszenie Klubu „GP”, odbyło się spotkanie z red. Stanisławem Michalkiewiczem nt. „Teoria Spiskowa”.

TV Niezależna Polonia z Ottawy złożyła wizytę w Uniwersytecie Maryland w Baltimore, Maryland, USA aby porozmawiać z wybitnym naukowcem tej znanej na świecie placówki badawczej, prof. Kazimierzem Nowaczykiem. Ten cieszący się uznaniem i szacunkiem fizyk polskiego pochodzenia, wsławił się między innymi osiągnięciami i pracą badawczą w przełomowej dziedzinie medycyny molekularnej, zwaną też nano-medycyną. To właśnie dzięki pracom takich uczonych w kilku podobnych, elitarnych ośrodkach badawczych na świecie lekarze będą mieli w swoich rękach przyrządy i narzędzia medyczne czy chirurgiczne w skali molekularnej. Prof. Nowaczyk jest jednym z ekspertów parlamentarnego zespołu badającego przyczyny tragedii smoleńskiej. Relacja wideo: www.klubygazetypolskiej.pl

Gliwicki Klub „GP” zorganizował spotkanie „z jajeczkiem”. Zaproszono przedstawicieli gliwickiego Klubu Frondy z reż. Anną Teresą Pietraszek na czele, która w Centrum Edukacyjnym prezentowała swój film „Zawód Prymas”.

Poseł Waldemar Andzel wraz z Klubem „GP”  Będzin II zorganizował w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Będzinie pokaz filmu Anity Gargas „Anatomia Upadku”, w którym udział wzięli mieszkańcy Zagłębia. Dużym zaszczytem był udział w spotkaniu żołnierza podziemia niepodległościowego odznaczonego Orderem Krzyża Niepodległości p. Henryka Czerwińskiego.

W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Gdyni odbyło się spotkanie z publicystą dr. Piotrem Szubarczykiem. Spotkanie, którego gospodarzem był Klub „GP” w Gdyni, poświęcone było Żołnierzom Wyklętym.

W Opocznie w biurze posła Roberta Telusa odbyło się spotkanie inauguracyjne Klubu „GP” w Opocznie.

Klub „GP” w Szczecinie wziął udział w pikiecie organizowanej przez NSZZ Solidarność. Przewodniczący klubu Marek Chabior złożył podpis pod petycją do Premiera Donalda Tuska.

Krajenka – powstał 349. Klub „GP”, przewodniczącym został Piotr Tomasz, tel. 513 597 003, e-mail: klubgpkrajenka@wp.pl

Opoczno – powstał 350. Klub „GP”, przewodniczącym został Maria Barbara Chomicz, tel. 605 590 656, e-mail: gp.opoczno@wp.pl

Rypin – powstał 351. Klub „GP”, przewodniczącym został Kazimierz Mroczyński, tel. 691 128 339, e-mail: klubgp.rypin@vp.pl

 

Ryszard Kapuściński

 

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress