Tekst alternatywny

Miłosław: Spotkanie z Adamem Borowskim pt. „O niepodległą i sprawiedliwą Rzeczpospolitą”

W dniu 29.09.2017 Miłosławski Klub Gazety Polskiej gościł przewodniczącego Warszawskiego Klubu Gazety Polskiej, legendarnego opozycjonistę oraz konsula honorowego czeczeńskiej Republiki Iczkerii Adama Borowskiego. Pierwszym punktem spotkania była wizyta w odległej 2 km od Miłosławia Winnej Górze. Tam w Kościele pod wezwaniem św. Michała Archanioła, Adam Borowski wraz z przedstawicielami Miłosławskiego Klubu Gazety Polskiej złożył kwiaty w Kaplicy Grobowej Jana Henryka Dąbrowskiego oraz wpisał się do księgi pamiątkowej. Następnie w asyście przewodniczącego Krzysztofa Konieczki oraz członków Klubu udał się do pobliskiego Czeszewa, gdzie w ośrodku wypoczynkowo – rekreacyjnym „U Kazia” dyskutowano w miłej atmosferze. Nieformalnym punktem wizyty było pokazanie przez członków Klubu Adamowi Borowskiemu kontrowersyjnego pomnika radzieckich zwiadowców, o którego usunięcie zamierzają wystąpić z wnioskiem do Wojewody. Głównym punktem programu było otwarte spotkanie w Miłosławskim Centrum Kultury pt.” O niepodległą i sprawiedliwą Rzeczpospolitą”. W spotkaniu uczestniczyło ponad 50 osób, między innymi przedstawiciele zaprzyjaźnionego Wrzesińskiego Klubu Gazety Polskiej. Adam Borowski przez kilka godzin opowiadał o swojej walce o wolną Polskę, pomocy jaką udzielał mordowanemu przez reżim Putina narodowi czeczeńskiemu oraz zachęcał mieszkańców do włączenia się w walkę o reformę wymiaru sprawiedliwości. Nie szczędził słów krytyki środowisku sędziowskiemu, którego przedstawiciele w zdecydowanej większości byli mianowani przez wysługujących się totalitarnej władzy, skazujących opozycjonistów sędziów. Po spotkaniu zebrano kilkadziesiąt podpisów pod apelem o reformę wymiaru sprawiedliwości. Podsumowując można stwierdzić,że wizyta Adama Borowskiego okazała się sukcesem naszego Klubu, ze względu na spore zainteresowanie lokalnego środowiska. Mamy nadzieję, że w najbliższej przyszłości uda nam się zaprosić równie ciekawe postacie polskiej sceny politycznej jak i kulturalnej

Klub Gazety Polskiej Miłosław

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress