Tekst alternatywny

Na pomorzu pamiętają o Żołnierzach Wyklętych (wideo)

Klub  Gazety Polskiej z Pucka we współpracy z Klubem GP Wejherowo zorganizowały w kwietniu 2017 cykl  patriotycznych  wydarzeń. W nawiązaniu do Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, 7 kwietnia, w Muzeum Piśmiennictwa i  Muzyki Kaszubskiej i Pomorskiej w Wejherowie odbył się koncert  P. Piekarczyka i L. Czajkowskiego „Podziemna armia powraca”. Brawurowe wykonanie pieśni o bohaterach   czarnej nocy sowieckiego zniewolenia, o ich honorowej walce o wolną Polskę, ale i o zdrajcach, komunistycznych zbrodniach  wywołały niejedną łzę wzruszenia  wśród słuchaczy.  Była to pełna emocji  lekcja historii opowiedzianej poezją i  muzyką, a jednocześnie hołd złożony tym, których  władza komunistyczna  chciała skazać na zapomnienie .

29 kwietnia do Wejherowa  przyjechał  F. Frąckowiak z wystawą i prelekcją” Pułkownik Kukliński -polska samotna misja”  Dyrektor Izby Pamięci R. Kuklińskiego wystąpił w Muzeum  Piśmiennictwa, a wystawa plenerowa zagościła w pięknym parku przy Pałacu  Przebendowskich.   Opowieść  o  niezwykłym  polskim oficerze oparta o źródłowe, sukcesywnie odtajniane  dokumenty,  ale także osobiste spotkania z generałem  Kuklińskim,  pozwoliła słuchaczom zrozumieć jak wielką rolę spełniło  jego posłannictwo dla powstrzymania  agresji ZSRR na Polskę i Europę.  Smutkiem napawa fakt, że wciąż  patriotyzm i odwaga pułkownika Kuklińskiego spotyka się z  agresją i pogardą środowisk  lewicowych

30 kwietnia w Miejskim Domu Kultury w Redzie odbył się koncert  Zespołu Zajazd.  Lider grupy Lech Makowiecki zaśpiewał autorskie ballady, snując wzruszające opowieści o polskiej historii i jej bohaterach: Józefie Piłsudskim,  oficerach zamordowanych w  Katyniu , Rotmistrzu Pileckim, żołnierzach wyklętych.  Nie zabrakło też  pięknego wykonania  Inwokacji  A. Mickiewicza. Serca publiczności państwo Makowieccy rozgrzali Pieśnią o domu i wielokrotnymi bisami, podczas których usłyszeliśmy Modlitwę Obudź się Polsko i pełen radości  Rok 966. Państwo Makowieccy śpiewają o sprawach ważnych, o wartościach bliskich Polakom, robią to pięknie i porywająco. Uczestnicy koncertu nie kryli wzruszenia, gdy dziękowali artystom po występie.

Organizatorem wszystkich wydarzeń była Fundacja Klubów Gazety Polskiej. Głównym sponsorem całego cyklu była Grupa Energa  S.A.

Podziemna Armia Powraca-3

O gen. Kuklińskim w Wejherowie

Patriotyczny koncert w Redzie

 

Plakat Zolnierze Wykleci 2017 — kopia

zayazdb1-net

Wejherowo - Kuklinski 2017

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress