Tekst alternatywny

Nie szkodzić – 31.07.2013 r.

Nie szkodzić

W proteście wobec wprowadzenia na terenie województwa łódzkiego zajęć szkolnych z zakresu edukacji seksualnej, realizowanych przez Fundację Nowoczesnej Edukacji SPUNK, powstało Forum Rodziców i Wychowawców „Nie szkodzić” STOP demoralizacji dzieci i młodzieży. Fundacja SPUNK – co można tłumaczyć (z ang.) jako slangowe, wulgarne określenie spermy – realizuje projekt pod nazwą: „Profilaktyka ciąż wśród nastolatek, chorób przenoszonych drogą płciową, w tym profilaktyka HIV/AIDS”. Działalność Fundacji nie ogranicza się tylko do województwa łódzkiego, ale coraz częściej zajęcia w szkołach i przedszkolach organizowane są w sąsiednich województwach. Współpracuje między innymi ze Świetlicą Krytyki Politycznej w Łodzi, Fabryką Równości, czy Nieformalną Grupą Gender. Na zajęciach dla rodziców zorganizowanych w jednym z przedszkoli zastanawiano się nad takimi problemami jak: ręka w majtkach 7 latek – co robić?, tata na basenie z córką – reakcja pod prysznicem, wspólna kąpiel rodzeństwa, do czego oprócz sikania służy siusiak. Uff…, chyba wystarczy tych przykładów, a jest ich więcej, każdy napawa przerażeniem i wprawia w osłupienie. Tylko w ciągu dwóch tygodni czerwca w gimnazjach w Czerninie i Sztumie w woj. pomorskim „przeszkolono” w ten sposób 350 osób.

Forum Rodziców i Wychowawców „Nie szkodzić” STOP demoralizacji dzieci i młodzieży, na swojej stronie oświadcza: „Jako Forum, jesteśmy nieformalną grupą zatroskanych o dobro dzieci i młodzieży rodziców i wychowawców, działamy poza jakimikolwiek nurtami politycznymi i ideologicznymi i nie identyfikujemy się z żadną frakcją polityczną. Reprezentujemy tradycyjne podejście do seksualności człowieka, które zakłada, że kontakty intymne są ważnym elementem naszego życia i umacniają nasze małżeństwa oraz prowadzą do świadomego rodzicielstwa. Edukacja seksualna powinna służyć budowaniu stałych i szczęśliwych małżeństw, a nie skłaniać do przeżywania krótkotrwałej przyjemności z przygodnym partnerem dowolnej płci.”

Klub „GP” w Aleksandrowie Ł. gościł przedstawicieli Forum Rodziców i Wychowawców „Nie szkodzić”. Państwo Magdalena i Piotr Ogrodowczykowie oraz pan Piotr Talaga podzielili się swoimi sprawdzonymi i skutecznymi sposobami walki z liberalnie pojmowaną „seks edukacją” wkraczającą do łódzkich szkół. Okazuje się, że obywatelska inicjatywa okazuje się być najpewniejszą zaporą wobec zabiegów środowisk promujących rozwiązłość seksualną wśród nieletnich.

W Paryżu po mszy św. polowej, celebrowanej przez ks. Andrzeja Barnasia odbył się piknik członków Klubów „GP”. Podczas pikniku sprawozdania z VIII Zjazdu Klubów „GP” w Kalwarii Zebrzydowskiej złożyli Andrzej Woda, Piotr Stigler oraz Bogusław Domaszewski. Student retoryki i doktorant filozofii Waldemar Jóźwicki wygłosił prelekcję na temat: ”Czy demokracja powinna być podstawą życia społecznego”. Na zaproszenie klubu przyjechała z Warszawy p. Joanna Pyzel – córka Mariana Pyzela – przewodniczącego Społecznego Komitetu Budowy Pomnika Powstania Warszawskiego 1944, powołanego do życia 25 lutego 1981 roku. Zaprezentowała film i książkę pt. ”Bitwa o pomnik”.

W 70-tą rocznicę Krwawej Niedzieli, Klub „GP” w Essen zorganizował „Polski Wieczór” pt. „Tragedia Polaków na Wołyniu – rzezie ukraińskich nacjonalistów 1943-1944″. Członkowie klubu już od lutego 2013 roku włączyli się w akcję Środowisk Kresowych zbierania podpisów pod projektem inicjatywy dla ustanowienia dnia 11 lipca Dniem Pamięci Męczeństwa Kresowian.

Na terenie Aresztu Śledczego w Białymstoku odbywały się badania sondażowe IPN, w których klubowicze „GP” w Białymstoku pracowali jako wolontariusze. Szukano potwierdzenia, że na tym terenie odbywały się pochówki pomordowanych; w więzieniu wykonano 305 wyroków śmierci. Miało miejsce kilkadziesiąt zgonów w trakcie nieludzkich przesłuchań przez UB; właściwie aresztowani byli niejednokrotnie zakatowani przez ubeków. Prace odbywały się pod kierunkiem dr hab. Krzysztofa Szwagrzyka. Relacja wideo: www.klubygazetypolskiej.pl

W Białymstoku dobyło się spotkanie z prof. dr hab. Jerzym Robertem Nowakiem, zorganizowane przez Klub „GP”. W trakcie spotkania m.in. wspomniano o zakończonym właśnie sondażu miejsca zbrodni komunistycznej w Areszcie Śledczym w Białymstoku w latach 1944 – 1956.

Członkowie Klubu „GP” z Włodawy pojechali do Chełma na spotkanie z członkami działającego tam Klubu „GP”. Wspaniała atmosfera, rozmowy o ważnych sprawach społecznych zakończyła się obustronną deklaracją stałej współpracy między oboma klubami.

Żywiec – zmiana przewodniczącego, nowym przewodniczącym został Kazimierz Tlałka, tel. 504 117 096, e-mail: zywiec.klubgp@gmail.com

Panu Januszowi Druckiemu – Sokolinskiemu dziękuję za dotychczasową współprace.

 

Ryszard Kapuściński

 

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress