Tekst alternatywny

Nie zapomnimy o „nożu w plecy” wbitym broniącej się Polsce! Przyjdź na manifestację pod ambasadę Rosji | 16 września, godz. 19.00, ul. Belwederska 49 w Warszawie!

Nie zapomnimy o „nożu w plecy” wbitym broniącej się Polsce! Przyjdź na manifestację pod ambasadę Rosji

| 16 września, godz. 19.00, ul. Belwederska 49 w Warszawie!

W tym roku mija 81 lat od sowieckiej agresji na Polskę, stanowiącej wypełnienie „tajnego protokołu dodatkowego” podpisanego przez szefów dyplomacji III Rzeszy i ZSRS – Joachima von Ribbentropa i Wiaczesława Mołotowa. Aby nie zapomniano o zdradzieckim „nożu” wbitym w plecy broniącej się Rzeczypospolitej, spotkajmy się pod rosyjską Ambasadą w Warszawie w przeddzień rocznicy napaści. Nie może Cię tam zabraknąć! Środa, 16 września, godz. 19.00, ul. Belwederska 49 – zapraszamy na manifestację!

Nie można zapomnieć o napaści, która przypieczętowała zaplanowany przez totalitarne reżimy IV rozbiór Polski, naznaczony terrorem i mordami.

– Spotykamy się w wigilię rocznicy napaści Rosji Sowieckiej na Polskę. Tego dnia, 81 lat temu, wszyscy skupieni byli na walce z niemieckim agresorem, nikt nie spodziewał się zdradzieckiego ataku ze wschodu. Warto o tym pamiętać. Spotkajmy się, by powiedzieć „nie” rosyjskiemu imperializmowi i uczcić cichych bohaterów tej rocznicy. Bądźmy tego dnia razem – apelują organizatorzy manifestacji pod ambasadą Federacji Rosyjskiej w Warszawie – „Gazeta Polska” oraz warszawskie Kluby „Gazety Polskiej”.

Nie może Cię tam zabraknąć! 16 września, godz. 19.00, ul .Belwederska 49 w Warszawie!

https://www.facebook.com/events/348611852933789/?notif_t=event_calendar_create¬if_id=1599938350397381

750x200 Manifestacja1

Napaść sowieckich wojsk na broniącą się przed niemieckim agresorem Polskę było realizacją „tajnego protokołu dodatkowego” podpisanego przez ministrów spraw zagranicznych III Rzeszy – Joachima von Ribbentropa – oraz Związku Sowieckiego – Wiaczesława Mołotowa.

„Na wypadek terytorialno-politycznego przekształcenia terytoriów należących do państwa polskiego, sfery interesów Niemiec i ZSRR będą rozgraniczone w przybliżeniu przez linię Narew-Wisła-San. Kwestia, czy i w interesie obu uznane będzie za pożądane utrzymanie niepodległego państwa polskiego zostanie definitywnie zdecydowane dopiero w ciągu dalszego rozwoju wypadków politycznych. W każdym razie oba rządy rozwiążą tę kwestię na drodze przyjacielskiego porozumienia”- brzmiał zapis protokołu do paktu o nieagresji między Niemcami a Sowietami. Był to w praktyce kolejny traktat rozbiorowy, dzielący odrodzone Państwo Polskie między sowieckiego i nazistowskiego zaborcę.

Jesienią 1939 r. Polska dostaje się w kleszcze dwóch agresorów, którzy konsekwentnie realizują politykę terroru – masowych mordów i wywózek. Dokonuje się kaźń społeczeństwa polskiego zarówno pod okupacją hitlerowską, jak i sowiecką – na ziemiach określanych dziś mianem Kresów Wschodnich.

W latach 1939-1941 Sowieci aresztowali i więzili ok. pół miliona Polaków – w tym przede wszystkim przedstawicieli inteligencji, ziemiaństwa, oficerów, duchownych. Tysiące z nich straciło życie strzałem w tył głowy w Katyniu, Charkowie, Ostaszkowie czy Miednoje.

1599990209_katyn_massacre_7

(Masowe groby w lesie katyńskim; domena publiczna)

Nie możemy zapomnieć o ofiarach terroru i o jego sprawcach!

niezalezna_logo

https://niezalezna.pl/351680-nie-zapomnimy-o-nozu-w-plecy-wbitym-broniacej-sie-polsce-przyjdz-na-manifestacje-pod-ambasade-rosji

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress