W szczególnym czasie Narodowych Obchodów Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej, z okazji 10-lecia Klubu „Gazety Polskiej”, uroczyście przekazuję Państwu jubileuszowy dar – flagę państwową Rzeczypospolitej Polskiej.
Polskie barwy narodowe towarzyszą nam na co dzień, ale ich obecność była dla nas szczególnie doniosła w najważniejszych momentach naszych dziejów.
[…]
Niech ta flaga, symbol suwerennej Polski i jej tysiącletniej historii, jednoczy całą naszą wspólnotę narodową. Niech inspiruje Państwa oraz wszystkich Mieszkańców Tychów do codziennej wytrwałej pracy służącej dobru wspólnemu, do zachowania narodowej tradycji i kultury, do obrony dobrego imienia Polski oraz wychowania młodych pokoleń w duchu umiłowania Ojczyzny. Niech będzie powszechnie szanowanym znakiem Polski jako państwa nowoczesnego, bezpiecznego i silnego, odważnie podejmującego nowe wyzwania, silnego patriotyzmem i zaangażowaniem społecznym swoich obywateli.

– napisał w liście do Klubu „GP” w Tychach prezydent Andrzej Duda.

 List List1