Tekst alternatywny

Nowy Dwór Mazowiecki – koncert Jana Pietrzaka

Hala NOSiR-u gościła słynącego z ciętego języka satyryka Jana Pietrzaka z koncertem „Żeby Polska była Polską…”. Nie zabrakło zarówno salw śmiechu, jak i chwili zadumy oraz skupienia

Jan Pietrzak jest popularnym satyrykiem, aktorem, autorem i wykonawcą licznych piosenek, twórcą Kabaretu Hybrydy oraz Kabaretu Pod Egidą. Na scenie występuje od 55 lat, komentując – niekiedy bardzo dosadnym językiem – sceny z życia politycznego i społecznego. Nierzadko odwołuje się i przytacza realia życia w komunistycznym ustroju PRL. Jego popularna pieśń patriotyczna „Żeby Polska była Polską” w latach 80-tych stała się swoistym hymnem Solidarności.

Niedzielny (20.09) koncert zgromadził ok. 300-osobową publiczność, która śmiała się z żartów o życiu w PRL, a także satyry współczesnych wydarzeń politycznych i społecznych. Nie brakowało również pieśni patriotycznych, wprowadzających klimat zadumy, jak i satyrycznych piosenek. Organizatorami koncertu był Komitet Miejski Prawa i Sprawiedliwości w Nowym Dworze Maz. oraz Klub Gazety Polskiej w Nowym Dworze Maz.

Źródło: http://nowodworski.info/2015/09/25/polska-bedzie-polska/

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress