Tekst alternatywny

Nowy Jork: bieg ku pamięci sierżanta armii USA Michaela Ollisa, który uratował życie polskiemu żołnierzowi

Nowy Jork: bieg ku pamięci sierżanta armii USA Michaela Ollisa, który uratował życie polskiemu żołnierzowi

W niedzielę 11 czerwca odbędzie się pierwsza edycja biegu na 5 km ku pamięci sierżanta armii Stanów Zjednoczonych Michaela Ollisa, który zginął w sierpniu 2013 r. ratując w Afganistanie porucznika Wojska Polskiego, Karola Cierpicę, podczas wspólnej operacji amerykańskich i polskich oddziałów w Afganistanie.

Dla ppor. Karola Cierpicy był do definiujący moment. Powołał fundację „Dziękuję Ci za służbę” i poświęcił się wspieraniu weteranów oraz rozpowszechnianiu świadomości o zasługach polskiego wojska we współpracy wojskowej między Polską i USA. Fundacja Karola Cierpicy aktywnie współpracuje z Klubami GP w Stanach i wchodzi w skład Komitetu Obchodów Rocznicy Katastrofy Smoleńskiej, którego filarem są Kluby GP z Filadelfii, Nowego Jorku, i stanu New Jersey. Honorowymi członkami wspomnianego Komitetu są również rodzice Michaela Ollisa. Prowadzą oni także własną fundację, SSG Michael Ollis Freedom Foundation, która jest organizatorem biegu i imprezy. Wśród głównych sponsorów jest Polsko-Słowiańska Federalna Unia Kredytowa.
„Nasz syn Michael oddał życie za swoją ojczyznę. Stworzyliśmy tę fundację na jego cześć aby wpierać weteranów i ich rodziny. Mamy nadzieję, że bieg przyczyni się upamiętnienie ofiary Michaela, pokaże nasze wsparcie dla wszystkich służących w siłach zbrojnych oraz pomoże zebrać środki na pomoc dla tych co służyli” napisali w oświadczeniu założyciele fundacji Linda i Bob Ollisowie.

FIRST ANNUAL SSG MICHAEL OLLIS MEMORIAL 5K RUN & STREET FESTIVAL bo tak oficjalnie nazywa się impreza odbędzie w niedzielę 11 czerwca  w godzinach 8:00 – 12:00 na New Dorp Lane na Staten Island, Nowy Jork. Bieg na 5 km wystartuje o godz. 9:00 a jego trasa wiedzie wzdłuż kolejki Staten Island Railway (SIR) pomiędzy ulicami Beach Avenue i Jefferson Avenue. Po biegu nastąpi ceremonia wręczenia nagród i uliczny festiwal pomiędzy ulicami New Dorp Plaza i 10th Street. Zapisy odbywają się w internecie na stronie: ollisrace.eventbrite.com – koszt uczestnictwa to $35 dolarów lub inna, większa dotacja.

Udział w imprezie zapowiedział konsul generalny RP w Nowym Jorku, Maciej Golubiewski. Spodziewana jest także obecność przedstawicieli ataszatu wojskowego RP w USA. W imieniu organizatorów, Kluby GP oraz zapraszają na bieg i towarzyszącą imprezę.

Nowy Jork Ollis 2017

NowyJork Cierpica2017

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress