Tekst alternatywny

NOWY SĄCZ im. J. Olszewskiego | Narodowe Święto Niepodległości


NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI W NOWYM SĄCZU – 11.11.2021

Przy pięknej pogodzie tłumy Sądeczan wzięły udział w oficjalnych, miejskich obchodach 103-ciej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Uroczystości rozpoczęła Msza święta w intencji Ojczyzny, odprawiona w kościele p.w. Świętego Kazimierza. Mszy świętej koncelebrowanej przewodniczył ksiądz biskup Andrzej Jeż, ordynariusz Diecezji Tarnowskiej.

Drugim punktem obchodów Święta Niepodległości było patriotyczne, radosne śpiewanie przy Dębie Wolności na sądeckich Plantach.

Na zakończenie uroczystości parlamentarzyści, samorządowcy i przedstawiciele wielu środowisk i organizacji złożyli wieńce i wiązanki kwiatów pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego, jednego z Ojców naszej Niepodległości.

Nasz Klub Gazety Polskiej w Nowym Sączu im. Jana Olszewskiego był reprezentowany na uroczystości przez Magdalena Baliczek, Jan Baliczek, Grażyna Kulig, Józef Horowski, Jarosław Jakubowski, Tadeusz Giza z córką i autora relacji Sylwester Adamczyk.

JESZCZE POLSKA NIE ZGINĘŁA!

Klub Gazety Polskiej Nowy Sącz im. Jana Olszewskiego

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress