Tekst alternatywny

NOWY SĄCZ im. Jana Olszewskiego | Obchody 83 rocznicy napaści sowietów na Polskę


W 83 rocznicę bandyckiej napaści Rosji sowieckiej na Polskę 17 września 1939 r. która tym samym przypieczętowała swój sojusz z Niemcami i włączyła się czynnie w rozpętanie II Wojny Światowej stając po stronie agresorów, spotkaliśmy się przy Pomniku Sybiraka na cmentarzu komunalnym w Nowym Sączu.

17 września jest również Dniem Sybiraka, dlatego przypominamy dramat osób, które zostały zesłane do łagrów na nieludzką ziemię. Po odśpiewaniu Hymnu Polski i hymnu Sybiraków w obecności sztandarów sądeckich szkół i służb mundurowych przedstawiciele naszego klubu Jan Baliczek i Jan Petryszak  złożyli zapalone znicze przy Pomniku Nieznanego Sybiraka.

Uroczystości zorganizował Zespół Szkół nr 2 im Sybiraków i Jednostka Strzelecka 2006 Nowy Sącz ZS Strzelec OSW

Zdjęcia: Jan Baliczek

KLUB GAZETY POLSKIEJ NOWY SĄCZ im. Jana Olszewskiego