Tekst alternatywny

Nowy Sącz im. Jana Olszewskiego | Obchody Odzyskania Niepodległości


W Nowym Sączu klubowicze którzy nie pojechali do Warszawy wzięli udział w uroczystych obchodach Odzyskania Niepodległości, które tradycyjnie rozpoczęły się od mszy w kościele św. Kazimierza odprawionej w intencji Ojczyzny.

Po mszy odbył się przemarsz na planty gdzie przy Dębie Wolności razem z tłumnie zgromadzonymi mieszkańcami odśpiewaliśmy hymn i pieśni patriotyczne. Kolejną częścią uroczystości był przemarsz pod pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego gdzie złożyliśmy kwiaty i znicze.

Uroczystości prowadził wiceprzewodniczący klubu dr Jarosław Jakubowski, który razem z kilkunastoma osobami reprezentował nasz klub podczas radosnego świętowania niepodległości.

Budująca była obecność wielu młodych ludzi, radosnych i uśmiechniętych, którzy w rodzicami i dziadkami w piękny sposób świętowali ten niezwykły dzień. Po sądeckich uroczystościach mogliśmy oglądać w TV Republika relację z Marszu Niepodległości na który pojechała 20 osobowa grupa naszych klubowiczów.

Zdjęcia i tekst: Robert Bestyński

KLUB „GAZETY POLSKIEJ” NOWY SĄCZ IM. JANA OLSZEWSKIEGO

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress