Tekst alternatywny

NOWY SĄCZ im. Jana Olszewskiego | WYKLĘCI, NIEZŁOMNI – NIEZAPOMNIANI!


3 sierpnia 2022, już po raz 24 na Hali Łabowskiej spotkali się patrioci by wspominać i modlić się za dusze księdza Władysława Gurgacza, kapelana Polskiej Podziemnej Armii Niepodległościowców i Jego towarzyszy z PPAN.

Mszy świętej koncelebrowanej przewodniczył ksiądz Zbigniew Kras, kapelan Prezydenta RP Andrzeja Dudy, zaś kazanie wygłosił Henryk Michalak, kapłan, który przed blisko ćwierćwieczem odprawiał pierwsze msze święte na Hali Łabowskiej.

We wczorajszych uroczystościach uczestniczyli parlamentarzyści RP Barbara Bartus, Arkadiusz Mularczyk, Włodzimierz Bernacki, Wiktor Durlak oraz Antoni Macierewicz. Obecni byli również przedstawiacie Straży Granicznej, Policji, Straży Pożarnej i Lasów Państwowych, sądeckiej i małopolskiej „Solidarności” kilkunastu klubowiczów z naszego Klubu Gazety Polskiej w Nowym Sączu z wiceprzewodniczącym dr Jarosławem Jakubowskim na czele.

Organizatorami wczorajszego spotkania na Hali Łabowskiej byli: Urząd Gminy w Łabowej, krakowska Dyrekcja Lasów Państwowych i Fundacja „Osądź mnie Boże” im. Księdza Władysława Gurgacza.

CZEŚĆ I CHWAŁA BOHATEROM!

Zdjęcia i tekst: Sylwester Adamczyk

KLUB GAZETY POLSKIEJ NOWY SĄCZ im. Jana Olszewskiego

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress