Tekst alternatywny

NOWY SĄCZ im. ks. W. Gurgacza SJ | Spotkanie opłatkowe i 15-lecie Klubu


28-01-2023 r. Nowy Sącz

Jak co roku spotkaliśmy się świątecznie na opłatku klubowym. Spotkanie było wyjątkowe, ponieważ obchodzimy 15 lecie obecności Klubu „Gazety Polskiej” w Nowym Sączu. Najważniejszym punktem programu była uroczysta Msza św. odprawiona w intencji Ojczyzny i Członków Klubu przez ks. dr Jana Siedlarza proboszcza parafii pod wezwaniem Św. Kazimierza w Nowym Sączu.

W swej homilii, w nawiązaniu do dzisiejszych czytań (Hbr 11,1-2.8-19; Mk 4,35-41), ksiądz proboszcz wezwał nas, żebyśmy nie byli bojaźliwi i mieli wiarę. Ze względu na okoliczność, zaprosiliśmy licznych gości – byli z nami parlamentarzyści: senator Wiktor Durlak PiS, minister Arkadiusz Mularczyk (otrzymaliśmy od Niego piękny list gratulacyjny), poseł Jan Duda PiS i poseł Patryk Wicher PiS.

Patryk, który był współorganizatorem spotkania,  jest członkiem naszego Klubu a w lutym 2008 r. był założycielem i pierwszym przewodniczącym Klubu „Gazety Polskiej” w Nowym Sączu. Niestety drugi przewodniczący Jarosław Rola, ze względu na swoje wcześniejsze zobowiązania, nie mógł być z nami. Był za to trzeci przewodniczący Jacek Skoczeń. Czwarta przewodnicząca Antonina Węglarz przebywa na stałe w Kanadzie – połączyliśmy się z Nią przez Skype’a.

Obecni też byli: Bożena Jawor prezes Klubu Inteligencji Katolickiej w Nowym Sączu, Andrzej Szkaradek legenda nowosądeckiej „Solidarności”, Jacek Rogowski w latach 1990-1996 wicewojewoda nowosądecki, Leszek Zakrzewski prezes Polskiego Towarzystwa Historycznego oddział w Nowym Sączu,Jan Świtecki prezes koła Światowego Związku Żołnierzy AK w Nowym Sączu, Jerzy Basiaga prezes Fundacji „Osądź Mnie Boże …” im. Ks. Władysława Gurgacza TJ w Nowym Sączu i Włodzimierz Borzęcki były Członek Zarządu Stowarzyszenia Kibiców „Sandecji”.

Po Mszy św. ksiądz proboszcz pobłogosławił opłatki i mogliśmy się nimi przełamać życząc wszystkim i każdemu z osobna bożego błogosławieństwa. Następnie po posileniu się wigilijnym barszczem z uszkami i rybą, zaśpiewaliśmy kolędy. Spotkanie zakończyliśmy wspólnymi rozmowami przy kawie i ciastach.

Bardzo dziękujemy Rycerzom Jana Pawła II Jackowi Skoczeniowi i Piotrowi Masłowskiemu za służbę ołtarza a Krzysztofowi Żyłce i Natalii Moskalec za oprawę muzyczną Mszy św. i akompaniament przy śpiewaniu kolęd.

Zgodnie z tym, do czego wezwał nas ksiądz proboszcz i o czym mówili zaproszeni parlamentarzyści: bez bojaźni i z wielką wiarą w zwycięstwo szykujemy się już teraz do zbliżających się wyborów parlamentarnych, które zadecydują o losie naszym, naszych dzieci i wnuków. Takie spotkania dają MOC!

zdjęcia: Patryk Wicher, Krzysztof Gryzło i Dariusz Mroczek

Klub „Gazety Polskiej” Nowy Sącz im. ks. Władysława Gurgacza SJ