Tekst alternatywny

Nowy Sącz: Opłatek klubowy

W sobotę 25-01-2020 r. odbyło się w Nowym Sączu coroczne spotkanie opłatkowe. Obecni byli członkowie obu sekcji Klubu a także zaproszeni goście: ks. dr Jan Siedlarz – proboszcz parafii pw. Św. Kazimierza – na Jego terenie znajduje się restauracja, w której odbyło się spotkanie; ks. prałat Stanisław Czachor – słynny sądecki głosiciel kazań patriotycznych; Andrzej Szkaradek – sądecka legenda walki z komuną w stanie wojennym, były regionalny przewodniczący „Solidarności”, poseł na Sejm RP III kadencji z listy AWS; Leszek Zakrzewski – Prezes Polskiego Towarzystwa Historycznego oddział w Nowym Sączu; Włodzimierz Borzęcki – dyrektor biura byłego posła sądeckiego Piotra Naimskiego, działacz Stowarzyszenia Kibiców „Sandecji”. Po powitaniu gości, głos zabrał ks. Stanisław Czachor, który podziękował Klubowi za jego działalność patriotyczną i zachęcił do dalszych starań zwłaszcza na polu wychowania dzieci i wnuków na obywateli uczciwych i kochających Ojczyznę. Następnie ksiądz pobłogosławił opłatki, którymi mogliśmy się podzielić, życząc sobie wszelkiej pomyślności i siły w walce z lewactwem. W dalszej części posililiśmy się smaczną wieczerzą i mogliśmy przystąpić do śpiewania kolęd. Cała restauracja rozbrzmiała gromkim śpiewem przy akompaniamencie sympatyków naszego Klubu: Tomka Wolaka – organisty kościoła kolejowego w Nowym Sączu i Jana Kłoskowskiego – wieloletniego chórzysty Teatru Wielkiego – Opery Narodowej obecnie mieszkającego w Nowym Sączu. Bardzo jesteśmy wdzięczni członkom Klubu za przygotowanie spotkania: Grażynce za śpiewniki, Lucynce i Beacie za smaczne ciasta, Mietkowi i Jasiowi za wino własnej roboty, Halince za owoce i nalewkę wiśniową a przede wszystkim Marysi za zorganizowanie całości. Nasze spotkanie, w którym przeplatały się wartości religijne i patriotyczne uważamy za bardzo udane.

Klub Gazety Polskiej Nowy Sącz

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress