Tekst alternatywny

Nowy Sącz: Uroczystości 76 rocznicy Powstania Warszawskiego

1 sierpnia W Nowym Sączu odbyły się uroczystości 76 rocznicy Powstania Warszawskiego. W tym roku nowosądecki klub Gazety Polskiej oficjalnie organizował uroczystości wspólnie z władzami miasta. Uroczystości rozpoczęły się od syreny o godz. 17.00 po której zebrani odśpiewali hymn Polski, następnie został odczytany apel poległych. Obecni księża odmówili modlitwę za poległych i zamordowanych przez Niemców żołnierzy oraz ludność cywilną. Na koniec złożono wiązanki kwiatów i znicze pod Pomnikiem Polskiego Państwa Podziemnego przez Prezydenta Nowego Sącza, delegacje klubu Gazety Polskiej z przewodniczącym Tomaszem Baliczkiem, Solidarności z Andrzejem Szkaradkiem, harcerzy, radnych oraz organizacji kombatanckich i patriotycznych.
Niestety na tak ważnych, patriotycznych uroczystościach nie pojawili się posłowie PIS ani ich przedstawiciele, którzy tylko w Nowym Sączu mają cztery biura.
Jest wiele dat w historii naszego Kraju naszej Ojczyzny, które są bardzo ważne, ale dzisiaj 1 sierpnia to szczególna data. Dziś wszyscy jesteśmy myślami w Warszawie. Zapewniam, że cała Sądecczyzna pamięta i pamiętać będzie o tym wielkim ruchu Patriotycznym, o tych kilkudziesięciu dniach gdzie Polacy udowodnili, że potrafią okazać Patriotyzm, że potrafią walczyć o swoją Ojczyznę i za nią umierać. Dziś także chciałbym zwrócić się do młodzieży, która się tutaj z nami zebrała. Bo to przecież wy będziecie tutaj dalej przychodzić, składać kwiaty, modlić się i pamiętać o tym dniu, szczególnym dniu wszystkich Polaków. Mam jednak nadzieje, że wy nigdy nie będziecie musieli udowadniać swojego Patriotyzmu z bronią w ręce. Pracujmy dla Kraju, dla Sącza starajmy się unikać konfliktów, ale pamiętajmy Cześć i Chwała Bohaterom” – powiedział Prezydent Ludomir Handzel.

Zdjęcia: Sylwester Adamczyk

Tomasz Baliczek
Klub Gazety Polskiej Nowy Sącz

 

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress