Tekst alternatywny

Obchody 12. rocznicy śmierci płk. Ryszarda Kuklińskiego – 11 lutego

Poznan_KuklinskibSzanowni Państwo,

W tym roku po raz pierwszy od niepamiętnych lat mamy zaszczyt obchodzić rocznicę śmierci jednego z kluczowych Bohaterów Narodowych, nazywanego też Ostatnim Żołnierzem Wyklętym – Pułkownika Ryszarda Kuklińskiego pod patronatem Państwa Polskiego, reprezentowanego przez godnych ludzi niosących Dobrą Zmianę.

W tym roku warszawski Klub Gazety Polskiej został zaproszony wraz z – prowadzonym przez syna św.pam. Józefa Szaniawskiego – Filipa Frąckowiaka – Muzeum Pułkownika Kuklińskiego do zaszczytnego Grona Komitetu obchodów rocznicy śmierci Płk. Ryszarda Kuklińskiego.

Główną inicjatorką uroczystości jest Minister Anna Maria Anders, córka gen. Władysława Andersa. Współorganizatorem uroczystości jest warszawski Klub „Gazety Polskiej”.

Uroczystości rozpoczną się o godzinie 12 na Cmentarzu Wojskowym przy ulicy Powązkowskiej w Warszawie. Natomiast wieczorem, o godzinie 19 w Archikatedrze Warszawskiej odprawiona zostanie Msza Święta w intencji pamięci  Pułkownika, określanego mianem pierwszego polskiego oficera w NATO.

Pierwszy raz od lat mamy Rząd niosący swoimi decyzjami nadzieję na Dobrą Zmianę, w którą między innymi wpisują się działania upamiętniające Bohaterów Narodu Polskiego, którym niewątpliwie był Pułkownik Kukliński, dlatego spotkajmy się na obchodach rocznicy Jego śmierci dumni z ich państwowego charakteru.

Agnieszka Zdanowska – przewodnicząca warszawskiego Klubu Gazety Polskiej

http://telewizjarepublika.pl/obchody-12-rocznicy-smierci-plk-ryszarda-kuklinskiego,29290.html

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress