Tekst alternatywny

Obchody Święta Niepodległości w Trzebini.

Dziękujemy Wam nasi Pradziadkowie , Dziadkowie i Ojcowie

za tą Wolność, Zjednoczenie, Wolne Państwo Polskie.

 

W szary poranek 11 listopada 1918r. Rada Regencyjna przekazała naczelne dowództwo wojsk Józefowi Piłsudskiemu.

Prastary Gród Jagiellonów – Kraków , pierwszy zrzuca jarzmo niewoli i rozbraja wojska zaborcze. Poszczególne miasta małopolski wyzwalają się szybko, oraz organizują ochotnicze odziały wojskowe. Wśród tych miast była również Trzebinia.

Minęło 95 lat – dziękujemy Wam nasi Pradziadkowie, Dziadkowie i Ojcowie za tą Wolność, Zjednoczenie, Wolne Państwo Polskie.

W hołdzie wszystkim naszym przodkom, my Obywatele Miasta i Gminy Trzebini wraz z Księdzem Wikarym z Parafii św. Apostołów Piotra i Pawła w Trzebini z pokorą, pochyleni nad mogiłą Legionistów II brygady Ignacego i Stanisława Ostrowskich, oraz Patrioty Księdza Prałata Stanisława Gałuszki, dziękowaliśmy modlitwą prosząc o spokój ich duszy, zapaliliśmy symbol światła, złożyliśmy wiązankę biało czerwonych kwiatów. Następnie udaliśmy się na nabożeństwo Mszy Św. w intencji Ojczyzny do Parafii św. Józefa Robotnika w Młoszowej, którą odprawił Ksiądz Wikary z tejże parafii. Przypomniał nam jak z Bogiem, Honorem należy dbać o Ojczyznę Polskę Niepodległą, podtrzymując ducha patriotyzmu wśród naszych dzieci i młodzieży.

Poranek 11 listopada 2013r. był również szary lecz z radością w Klubie Gazety Polskiej w Trzebini śpiewaliśmy pieśni patriotyczne, które pisali i śpiewali Legioniści przeszło 95 lat temu, wsłuchiwaliśmy się w opowieści o naszych bohaterach, dziadkach uwidocznionych na zdjęciach, recytowaliśmy wiersze L. Makowieckiego. Z dumą wśród dostojnych gości Księży Wikarych, posła K. Szczerskiego, senatora A. Pająka, Przyjaciół z Chrzanowa oraz wspaniałych patriotów młodszych i starszych Obywateli Miasta i Gminy Trzebinia przywoływaliśmy Dzień Niepodległości Polskiej ze świadomością obrony jej dla przyszłych pokoleń.

By Polska Była Polską.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress