Tekst alternatywny

Oborniki Wlkp: Koncert zimowy Obornickiej Orkiestry Dętej

Oborniki Wlkp. 25 lutego w Obornickim Ośrodku Kultury odbył się doroczny koncert zimowy Obornickiej Orkiestry Dętej pod batutą Krzysztofa Warguły. Koncert uświetnili zaproszeni i zaprzyjaźnieni z orkiestrą artyści; chór PRO MUSICA pod kierownictwem Renaty Wrzeszcz, chór męski ARION pod batutą Jacka Pawełczaka oraz zespół TRZY PO TRZY wykonujący piosenki literackie, na co dzień działający w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu. W koncercie wzięli również udział; zespół dziecięcy ze SP w Maniewie oraz wokalistki; Agnieszka Szymańska, Izabela Kwaśniewska, Fryderyka Warguła, Karolina Steinka i Maria Bukowska.
Program prowadzili, Sylwia Fiołek i Paweł Kuleszewicz. Na widowni zasiadło wielu znamienitych gości a wśród nich; Poseł na Sejm RP Marta Kubiak, Burmistrz Obornik Tomasz Szrama, Wiceprezes okręgu pilskiego PiS Michał Zieliński , Wiceprzewodniczący Akademickiego Klubu Obywatelskiego im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Poznaniu prof. dr hab. Stefan Zawadzki, radni do Rady Miasta i do Rady Powiatu. Na widowni zebrała się również spora liczba członków obornickiego i poznańskiego Klubu Gazety Polskiej a wspaniała obornicka publiczność, wypełniła salę Obornickiego Ośrodka Kultury po brzegi. Z Niemiec, gdzie Obornicka Orkiestra Dęta koncertowała w ubiegłym roku, również przybyła liczna grupa fanów.
Podczas koncertu, prowadząca i wieloletnia działaczka społeczna Sylwia Fiołek została uhonorowana przez Burmistrza kwiatami i pamiątkowym dyplomem. Zwieńczeniem koncertu Obornickiej Orkiestry Dętej było wykonanie utworu zaproponowanego na nieoficjalny hymn Obornik, na który publiczność zareagowała owacjami na stojąco.

Klubu Gazety Polskiej Oborniki

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress