Tekst alternatywny

Obrona wolnych i uczciwych wyborów oraz poparcie dla Andrzeja Dudy w starciu o Pałac Prezydencki w Raciborzu

W dniu 20. kwietnia w Raciborzu na Rynku zorganizowana została manifestacja.

Obrona wolnych i uczciwych wyborów oraz poparcie dla Andrzeja Dudy w starciu o Pałac Prezydencki – taki był dziś cel manifestacji, jaką na raciborskim Rynku zorganizowało Prawo i Sprawiedliwość. Była Grupa Rekonstrukcji Historycznej Powstaniec Śląski z Wodzisławia Śl. z przemówieniem Wojciecha Korfantego, posłowie Izbalea Kloc, Czesław Sobierajski, Grzegorz Janik i Grzegorz Matusiak. Nie zabrakło też raciborskich członków Klubów Gazety Polskiej z Raciborza, Wodzisławia, Czerwionki i Knurowa – Ziemi Gliwickiej.

Wystąpienia posła, Pana Czesława Sobierajskiego i  senator, Pani Izabeli Kloc , dotyczyły nieprawidłowości , jakie pojawiały się w wyborach samorządowych jesienią które, np. w Raciborzu, muszą zostać powtórzone w dwóch okręgach wyborczych.

 Ponadto zebrani zostali poinformowani  o działaniach Ruchu Uczciwych Wyborów, który powstał staraniem organizacji Solidarności 2010 i skupia kilka tysięcy członków. Ci z kolei będą pracować  w komisjach wyborczych  w maju, gdy w Polsce odbywać się będzie  wybór prezydenta.

Wspólne odśpiewanie hymnu państwowego i kilku pieśni patriotycznych podniosło wagę manifestacji i emocje z nią związane.

Klub „Gazety Polskiej” w Raciborzu

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress