Tekst alternatywny

Oddział Klubu Gazety Polskiej w Kutnie przeciw pobieraniu opłat parkingowych w soboty

Oddział Klubu Gazety Polskiej w Kutnie przeciw pobieraniu opłat parkingowych w soboty

Maria Aulich, Artur Peda, Andrzej Kozłowski i Leszek Olesiński działający w Oddziale Klubu Gazety Polskiej w Kutnie złożyli do prezydenta Zbigniewa Burzyńskiego pismo w sprawie ich zdaniem nieprawnie pobieranych opłat parkingowych. Uważają oni, że uchwała Rady Miasta Kutna ustalająca stawki opłat w soboty czyli w dzień wolny od pracy jest niezgodna z prawem.

Oddział Klubu Gazety Polskiej w Kutnie żąda natychmiastowego zaprzestania naruszania prawa, jakim jest pobieranie opłat za parkowanie w strefie płatnego parkowania w soboty i zmianę przepisów w Kutnie w tej materii. Jednocześnie pytają o kwotę jaka wpłynęła od mieszkańców i przyjezdnych do budżetu miasta z tytułu opłat w SPP w soboty za czasów rządów prezydenta w czasie obowiązywania niezgodnej z prawem uchwały Rady Miasta Kutna.

– Uważamy, że pobrane z tego tytułu pieniądze należy odzyskać od zarabiających na tym firm i przeznaczyć na wsparcie rozwoju uczniów kutnowskich szkół średnych – mówią przedstawiciele organizacji. – Prosimy prezydenta o podanie społeczeństwu kto odpowiada za przygotowanie i wprowadzenie w życie uchwały z przepisami o pobieraniu opłat parkingowych w soboty.

– Opłaty w sobotę do 14.00 godzą w lokalny handel, na placu czy na Królewskiej, właśnie do tej godziny od trwa – mówi Andrzej Kozłowski.

W uzasadnieniu swojego żądania organizacja przytacza wyroki WSA i NSA, który wydał orzeczenie potwierdzające wprowadzanie opłat w strefach płatnego parkowania w soboty (jako dzień wolny od pracy) za niezgodne z prawem.

PISMO

Źródło: ekutno.pl

Kutno_2016_04_23

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress