Tekst alternatywny

Odznaczenia Państwowe dla mieszkańców Dzierżoniowa

Odznaczenia Państwowe dla mieszkańców Dzierżoniowa – 08.06.2020.

Wojewoda Dolnośląski Jarosław Obremski i II Wicewojewoda Dolnośląski Bogusław Szpytma wręczyli w imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej odznaczenia państwowe nadane mieszkańcom Dolnego Śląska. Wśród odznaczonych znaleźli się m. in.: krwiodawcy, samorządowcy, działacze lokalni, artyści ludowi, osoby zasłużone w działalności charytatywnej oraz w propagowaniu tożsamości regionalnej i ochrony środowiska. Z Dzierżoniowa odznaczeni zostali: Beata Hebzda-Sołogub – Srebrnym Krzyżem Zasługi, Piotr Sołogub – brązowym Krzyżem Zasługi, Roman Kowalczyk – Medalem Stulecia Odzyskania Niepodległości oraz Kazimierz Janeczko, któremu Medal Stulecia Odzyskania Niepodległości został wręczony 30 stycznia 2020 roku. Odznaczeni to członkowie Klubu Gazety Polskiej Dzierżoniów II.

Serdecznie gratulujemy odznaczonym klubowiczom mieszkańcom naszego miasta.

– Wyróżnienia jakie otrzymaliśmy to dowód na to, że nasza praca na rzecz miasta i dla dobra wspólnego jest dostrzegana, doceniana i nagradzana wyjątkowo cennymi odznaczeniami – powiedział Roman Kowalczyk, kawaler Medalu Stulecia Odzyskania Niepodległości.

Odznaczenie również otrzymał Przewodniczący Klubu „GP” we Wrocławiu – Andrzej Górnik.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress