Tekst alternatywny

Olecko: Jubileusz 5-lecia działalności Klubu GP Olecko

Klub „Gazety Polskiej” w Olecku skończył 5 lat
Wczoraj, 22 maja br. w restauracji „Astra” w Olecku spotkali się goście jubileuszu 5-lecia istnienia Klubu „Gazety Polskiej” w Olecku. Spotkanie to zorganizował przewodniczący klubu Dariusz Josiewicz oraz pani senator RP Małgorzata Kopiczko.

Gościem specjalnym wieczoru w „Astrze” był red. Jacek Liziniewicz z „Gazety Polskiej” i „Gazety Polskiej Codziennie”. Jak się okazało, red. J. Liziniewicz właśnie przed pięciu laty rozpoczął pracę w tej redakcji.

Gości spotkania, m.in. szefów Klubów GP z Giżycka, Mrągowa i Pisza oraz członków i sympatyków Klubu GP Olecko, wśród nich kandydata w wyborach na burmistrza Olecka, pana Krzysztofa Marka Kosewskiego przywitał szef klubu D. Josiewicz. W spotkaniu brali tez udzial posel PiS Jerzy Antoni Gosiewski oraz posel Jerzy Malecki.

Redaktor J. Liziniewicz podarował Klubowi GP w Olecku oryginalne wydanie „Gazety Polskiej” z dnia 17 kwietnia 1935 roku, wydane dwa dni po śmierci Marszałka Józefa Piłsudskiego. Potem wyglosil referat nt. wymiaru sprawiedliwosci w Polsce.

Fot: Dariusz Josiewicz, Krzysztof M. Kosewski

Klub Gazety Polskiej w Olecku

 

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress