Tekst alternatywny

Ordynarna manipulacja słowami szefa Klubów Gazety Polskiej

Ordynarna manipulacja słowami szefa Klubów Gazety Polskiej

Skandalicznej manipulacji dopuścił się portal wirtualnapolska.pl, którego reporter przeprowadził rozmowę z Ryszardem Kapuścińskim, szefem Klubów Gazety Polskiej. Wywiad opatrzono tytułem z rzekomym cytatem: „Jarosław Kaczyński nie powinien ujawniać tajnych rozmów z Wiktorem Orbanem”. W rozmowie z portalem niezalezna.pl R. Kapuściński stanowczo zaprzeczył, aby użył takiego sformułowania.

Rozpoczął się Wielki Wyjazd na Węgry organizowany przez Kluby Gazety Polskiej. Ich szef Ryszard Kapuściński jest w drodze do Budapesztu. I w trakcie jazdy dowiedział się, że jego słowa zostały zmanipulowane przez portal wp.pl

Na stronie głównej pojawiła się zapowiedź materiału. W tonie bardzo sensacyjnym, choć niewiele mającym wspólnego z rzeczywistością.

A po wejściu na stronę pojawia się tytuł i wstęp – będący już manipulację w czystej postaci.

Ryszard Kapuściński potwierdza, że dzisiaj telefonował do niego reporter wp.pl i zgodził się  udzielić wywiadu, choć był w drodze do Budapesztu.

– Rozmowa ze mną nie była autoryzowana – podkreśla szef Klubów Gazety Polskiej i stanowczo dementuje słowa użyte w tytule. – Nie mówiłem nic o rzekomym ujawnieniu przez prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego treści rozmów z premierem Węgier.

Zwrócił także uwagę, że tzw. lead (wstęp do tekstu) jest zbitką kilku odpowiedzi na różne pytania, a autor połączył je w jedną wypowiedź, manipulując w ten sposób ich właściwym przekazem.

– To ordynarna manipulacja na dość prymitywny poziomie – podkreśla Ryszard Kapuściński, który już zapowiedział żądanie sprostowania od portalu wirtualnapolska.pl

Źródło: http://niezalezna.pl/95379-ordynarna-manipulacja-slowami-szefa-klubow-gazety-polskiej