Tekst alternatywny

Ostatni Dzień Matki przed likwidacją – 05.06.2013 r.

Klub „GP” w Paryżu razem z francuską Polonią uczestniczył w manifestacji  popierającej równe prawa dla dzieci do posiadania ojca i matki, sprzeciwiającej się tzw. „małżeństwom” homoseksualnym. Ustawa o „małżeństwach” homoseksualnych została ogłoszona we Francji 18 maja, głosowało za nią 331 deputowanych, przeciwko było 225 członków Zgromadzenia Narodowego. Ponad milion Francuzów nawiązując do obchodzonego Dnia Matki, szło przez Paryż z transparentami, na których wypisano między innymi: „Ostatni Dzień Matki przed likwidacją”. Ogólnonarodowe manifestacja zorganizowane  przez „La Manif pour tous” i „Instytut Civitas” zgromadziła ponad milion uczestników. Nowa ustawa dopuszcza m.in. „małżeństwa” osób tej samej płci i adopcję przez nie dzieci. Wcześniej paryski Klub „GP” uczestniczył w manifestacji popierającej starania TV Trwam o miejsce na multipleksie.

W The Inn at Paradise w Albuquerque Klub „GP” New Mexico oraz Polonia Semper Fidelis stanu New Mexico zorganizowały prezentację filmu „Bo wolność krzyżami się mierzy – Generał Anders i jego żołnierze”. Prezentacja była poprzedzona wprowadzeniem historycznym przez przybyłego na tę okazję pana Stanisława Matejczuka – historyka, a zarazem Koordynatora Głównego Polonia Semper Fidelis.

W gościnnych progach Ojców Pallotynów, w ich pięknej  konstancińskiej siedzibie, odbyło się spotkanie z red. Janem Pospieszalskim zorganizowane przez Klub „GP” w Konstancinie-Jeziornie.

Klub „GP” w Chrzanowie gościł red. Artura Dmochowskiego, spotkanie połączone było z promocją książek gościa: „Kulisy kryzysu” i „List z Polski”.

Gościem Księgarni „Gazety Polskiej” w Krakowie był przew. Małopolskiej Solidarności Wojciech Grzeszek. Relacja filmowa p. Stefana Budziaszka:  www.klubygazetypolskiej.pl.

W Koninie II odbyło się spotkanie z prof. J.R. Nowakiem.

W Lublinie otworzono wystawę: „Warto być Polakiem”

W Wąbrzeźnie odbył się Marsz w Obronie Demokracji, Wolnego Słowa i TV Trwam.

 

Monachium (Niemcy)  – powstał 359. Klub „GP”, przewodniczącym został Władysław Minkiewicz, tel. +49 179 509 10 14, e-mail: klubgpmonachium@gmail.com

 

Ryszard Kapuściński

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress