Tekst alternatywny

OŚWIADCZENIE | Kluby „Gazety Polskiej” solidarne z Białorusią

Kraków, 25.09.20 r.

Oświadczenie

26 września 2020 na PGE Narodowym odbędzie się wyjątkowy koncert „Solidarni z Białorusią”, który pokaże solidarność Polaków z Białorusinami. – PGE Narodowy jest miejscem, które jednoczy Polaków. 26 września zjednoczymy się tutaj, aby dać społeczeństwu białoruskiemu „siłę do działania” i będziemy im kibicować w walce o wolną Białoruś. Ten dzień uzyska wyjątkową oprawę muzyczną i artystyczną. – zapowiada Włodzimierz Dola, Prezes operatora PGE Narodowego.

Środowisko Klubów „Gazety Polskiej” i Strefy Wolnego Słowa całym sercem popiera walkę Białorusinów o wolność swojego kraju. Dlatego jesteśmy zbulwersowani informacjami jakie otrzymujemy od kierownictwa PGE Narodowy jakoby przedstawiciele naszego środowiska grozili, że będą zakłócać przebieg koncertu.

To kolejny etap wojny hybrydowej skierowanej na nasze środowisko. Tym razem Rosjanie zaatakowali środowisko Klubów „Gazety Polskiej”. Jesteśmy tą sytuacją zbulwersowani i zniesmaczeni prymitywnym działaniem służb rosyjskich.

W imieniu Klubów „Gazety Polskiej” oświadczam, że nikt z kilkunastu tysięcy członków Klubów „Gazety Polskiej” nie ma nic wspólnego z groźbami skierowanymi do organizatorów koncertu „Solidarni z Białorusią”. Popieramy i będziemy popierać wszystkie działania mające na celu wsparcie Białorusinów w ich walce o wolność.

Ryszard Kapuściński
Prezes Klubów „Gazety Polskiej”

Oswiadczenie-solidarni z bialorusia

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress