Tekst alternatywny

POCIĄG NA WĘGRY PRZEZNACZAMY DLA UKRAIŃSKICH MATEK Z DZIEĆMI | Oświadczenie organizatorów X Wielkiego Wyjazdu na Węgry


Szanowni Państwo, Drodzy Klubowicze

Za dwa tygodnie planowaliśmy jechać do naszych przyjaciół Węgrów na uroczystości Święta Narodowego w Budapeszcie. To miał być nasz jubileuszowy, X Wielki Wyjazd na Węgry. Planowaliśmy wziąć udział w Marszu Pokoju. Złożyć kwiaty pod pomnikiem gen. Józefa Bema i pod pomnikiem Męczenników Katynia w Budapeszcie.

Przez 10 lat wynajmowaliśmy specjalny pociąg od Polskich Kolei Państwowych. Niestety dziś widzimy, że pociąg którym mieliśmy jechać na Węgry stał się, pociągiem życia dla wielu matek z dziećmi uciekających przed bestialstwem Putina. Wszyscy obserwujemy polskie dworce kolejowe, na które docierają tysiące uchodźców. Wobec tej tragicznej sytuacji organizatorzy Wielkiego Wyjazdu na Węgry postanowili:

– zrezygnować z Wielkiego Wyjazdu na Węgry i przekazać wynajęty skład pociągu dla potrzeb PKP i realizowania misji transportu matek z dziećmi z Ukrainy.

– wszystkie siły środowiska Strefy Wolnego Słowa skierować na pomoc uchodźcom z Ukrainy.

– potrzebna jest każda para rąk, dlatego zwiększymy pomoc materialną i logistyczną dla tych Klubowiczów, którzy już organizują pomoc dla uchodźców z Ukrainy.

– wszystkim, którzy wpłacili na Wielki Wyjazd na Węgry gwarantujemy zwrot pieniędzy. Już poniesione koszty biorą na siebie organizatorzy wyjazdu na Węgry.

– jeżeli ktoś z Państwa chciałby przeznaczyć wpłaconą kwotę, lub jej część na pomoc uchodźcom, będziemy w obowiązku wpłacić, w jej imieniu, pieniądze na konto Fundacji Małych Stópek, która pomaga ukraińskim dzieciom. Pilnie prosimy o informację.

 

Boże chroń Ukrainę!

Боже, бережи Україну!

 

W imieniu Klubów „Gazety Polskiej”

Ryszard Kapuściński